Звездини оклопници у продужетку савладали Младост

63

Хокејаши Црвене звезде тријумфовали су против Младости у Загребу после продужетка резултатом 2:3 у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су повели на почетку сусрета голом Матије Поповића, али су домаћи убрзо изједначили. Нову предност екипи Јовице Руса донео је Вјачеслав Чегринцев у 17. минуту. Средином друге трећине Младост је поново савладала Арсенија Ранковића, па се у трећи период ушло са нерешеним резултатом.

Водила се велика борба, али екипе нису успеле да дођу до гола, па је уследио продужетак. Победу и славље нашем тиму донео је Угљеша Новаковић у 61. минуту, на асистенцију Марка Драговића.

Хокејаши Младости и Црвене звезде у недељу ће у Загребу одиграти још један меч са почетком у 17.15 часова.

МЛАДОСТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (1:2, 1:0, 0:0, 0:1)

Загреб – Дворана: Дом спортова. Гледалаца: 43. Судије: Презељ, Пирагић, Грозај, Саковић. Казне: Младост 8 минута, Црвена звезда 8 минута.

МЛАДОСТ: Горшић, Штимац, Н. Церовечки, Р. Церовечки, Чунко 1, Фичур, Ханжек, Козина (1ас), Л. Крамарић, Н. Крамарић, Матошић, Мирић, Новак, Плахутар (1ас), Премерл, Шакић, Смолец, Шутевски 1, Н. Трстењак, П. Трстењак (1ас), Т. Трстењак, Ђерек.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Луковић, Ранковић, Анић, Бркушанин, Чегринцев 1, Драговић (1ас), Каситски (1ас), Марковић, Машић, Млађеновић, Новаковић 1 (1ас), Подунавац, Поповић 1, Ристић, Шпањевић, Цвик.