Десета узастопна победа у дербију

100

Кошаркашице Црвене звезде савладале су у дербију Партизан трећи пут ове сезоне, други пут у десет дана, десети пут узастопно! У утакмици која је у великој мери значајна за пласман на Ф4 WABA лиге, Звезда је славила 72-55 (18-12, 19-10, 13-18, 22-15)!

Црвено-беле су контролисале практично читав ток утакмице. Изванредна одбрана и паметна игра у нападу донели су превагу шампиону Србије у дерби сусрету 4. кола WABA Суперлиге.

У тим се након повреде вратила Ивана Катанић, што се одмах осетило у игри Црвене звезде, која је била сигурна од првог до последњег минута.

Звезда је на старту меча поенима Стјепановићке и Богићевићке стигла до серије 8-1, али су црно-беле узвратиле истом мером, (8-8). Биљана Стјепановић је одржавала шампиона Србије у предности, а Милица Бојовић је тројком поставила 12-18, на крају првог периода. Од тада предност је била у Звездиним рукама.

У другој четвртини Звезда је са две брзе серије дошла до двоцифрене разлике, (20-37). Одличном игром у одбрани изабранице Драгана Вуковића су дозволиле само 10 поена противницама, пет поена из игре, што је била основа за убедљиво вођство на крају првих десет минута, (22-37).

И у трећем периоду, црвено-беле сигурне и одлучне на путу ка свом циљу. Црно-беле су успеле да смање минус, али нису губиле главу и смиреност у игру Звездине кошаркашице, као ни двоцифрену разлику, па се у последњих десет минута ушло резултатом 40-50.

У последњој четвртини Звезда је новом, фуриозном серијом 15-0 преломила сусрет у своју корист, дошла до максималне предности, +23 (43-67), и лако привела утакмицу крају. Црно-беле кошаркашице су тешко долазиле у прилику до коша, и нису успеле озбиљније да запрете Звезди. Коначан резултат на крају меча је 72-55.

Најефикаснија је била Марија Прља са 17 поена, Снежана Богићевић је постигла 13, Александра Катанић 10.

Црвена звезда има утакмицу мање од Партизана и две победе више. Звезду очекује дуел против Медвешчака, а тријумфом у том мечу врата завршног турнира регионалног такмичења била би широм отворена.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 7 (5ас), Стјепановић 10 (4ск 4ас 1блк), Тешић, Прља 17 (3ск 3ас), Богићевић 13 (8ск 1блк), Зукановић, А.Катанић 11 (3ск 2укл), Ђокић, Наумчев, Бојовић 5 (2ск 3ас), Ђорђевић 6 (7ск 3укл), Јовановић 3.

Претходни текстЦрвена звезда – Зенит 0:1 (0:1)
Следећи текстМилојевић: Враћамо се здрави