Звезда повела против Војводине

49

Одбојкаши Црвене звезде савладали су екипу Војводине у првом мечу финалне серије плеј офа Винер штедише Лиге максималним резултатом 3:0.

Сасвим очекивано дуел две најбоље екипе у уводном сету био је неизвестан. Наговештавао је тежак расплет, али су се изабраници Жељка Булатовића потрудили да не буде тако. После маратонског првог у другом периоду виђенија је мало „лакша“ игра оба тима.  Војводина је повела, да би после тајм–аута домаћина, црвено бели заиграли ангажованије и преокренули резултат. Уз одличне сервисе Душана Петковића Звезда и дуги сет добија у своју корист.  На старту трећег периода „лале“ су стекле предност, коју нису успели дуго да задрже. Сјајни сервиси Петковића потпуно су разоружали одбрану новосађана, док су црвено бели то искористили и сет рутински привели крају.

Црвена звезда – Војводина 3:0 (30:28, 25:22, 25:20)
Дворана: СЦ „Шумице“. Гледалаца: 700. Судије: Владимир Симоновић (Крагујевац) и Предраг Баланџић (Београд). Трајање меча: 89 минута. Резултат у серији: 1:0.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стоиловић 14, Копривица 9, Милутиновић 2, Митић 5, Петковић 26, Ћелић 5, Вујић (либеро), Околић, Пајић, Јаковљевић, Буцуљевић, Перић. Тренер: Жељко Булатовић.
ВОЈВОДИНА: Миросављевић 1, Веселиновић 11, Ивовић 15, Герић 5, Л. Чубрило 2, Мрдак 16, Капур (либеро), Н. Чубрило, Врбан, Стефановић, М. Станковић, Мартиновић 2. Тренер: Никола Салатић.