Звезда поново пала после пет сетова, масјторица у петак на Бањици

36

Одбојкаши Црвене звезде доживели су још један пораз од Партизана Ефбет у финалној серији плеј-офа Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије и сада је резултат 2-2 у победама и играће се масјторица.

Црвено-бели су у четвртом мечу у дворани СЦ Мастер изгубили резултатом 3:2, по сетовима 25:23, 27:25, 22:25, 22:25, 15:13.

Звезда је имала предност у завршници првог сета 23:21, али су домаћи освојили наредна четири поена и тако су повели са 1-0. Црвено-бели су у другом сету били бољи, водили и са 17:10, али су допустили вечитом ривалу да се врати у игру изједначи на 23:23. Имали су наши одбојкаши и две сет лопте које нису искористили, а Партизан користи своју прву и са 29:27 дуплира предност.

Слично је било и у трећем сету. Звезда је имала вођство од 14:8, али су се домаћи вратили у игру и пришли на поен заостатка. Пред крај су изједначили на 21:21, али су црвено-бели захваљујући добрим сервисима Жугића стигли до три везане сет лопте, другу су искористили и смањили вођство ривала – 22:25.

До средине четвртог периода игре екипе су биле изједначене. Жугић је наставио са добрим сервисима и са три везана аса донео Црвеној звезди предност од 19:16. Сачували су наши одбојкаши стечено вођство и са 25:22 стигли до изједначења – 2-2.

Домаћи су боље ушли у пети сет и повели су са 5:2. Након промене страна и аса Јанковића, Партизан је повео са 9:4, а касније и 13:7 и чинило се да ће мирно привести меч крају. Звезда се није предавала. Везали су изабраници Ивице Јевтића пет поена, пришли на поен заостатка, али више од тога нису могли. На крају је домаћи тим славио са 3:2 – 15:13.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Душан Николић са 32 поена. Омар Ахмед Дејо је уписао 12, а Никола Жугић 10 поена.

Пети меч финалне серије плеј-офа Суперлиге, који ће одлучити ко ће бити нови шампион Србије, игра се у петак 26. априла од 19 часова на Бањици.

ПАРТИЗАН ЕФБЕТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:2 (25:23, 27:25, 22:25, 22:25, 15:13)

Београд – Дворана: СЦ Мастер. Гледалаца: 1.250. Судије: Дејан Рогић и Владимир Цветковић. Трајање меча: 154 минута.

ПАРТИЗАН ЕФБЕТ: Допуђ 1, Поповић (либеро), Мариновић 18, Мрдак 32, Тадић 8, Јанковић 3, Манзано 2, Петровић 9, Крстески (либеро), Бјелица 6, Алексић 1. Нису играли: Бићанин, Милосављевић, Цветковић. Тренер: Бојан Јанић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бохарев 3, Кљајић 1, Илић, Лопар 1, Петровић, Ристић (либеро), Николић 32, Стефановић 9, Дејо 12, Жугић 10. Нису играли: Поповић, Томашевић, Старовић, Степановић. Тренер: Ивица Јевтић.