Тријумф над Радничким

34

Тријумф кошаркашица Црвене звезде против Радничког у Крагујевцу 59:77 (15:17, 15:20, 16:23, 13:17) у 19. колу А женске лиге.

Пред око 100 гледалаца у Крагујевцу Раднички је само у првом полувремену сусрета представљао озбиљнијег противника нашем тиму. Прву четвртину црвено беле су добиле резултатом 15:17. У другој су Крагујевчанке успеле да поведу са 20:17, али нису успеле озбиљније да се одвоје. У том периоду се водила велика борба, а онда при резултату 30:31 Звезда прави разлику и одлази на одмор са 30:37.
Друго полувреме почиње Звездином агресивнијом игром што доводи до првог вођства са двоцифреном предношћу 30:41. Кошаркашице Радничког су покушавале да ухвате прикључак, али у томе нису успеле. На крају трећег периода резултат је био 46:60 за Црвену звезду. До краја утакмице црвено беле су успешно одржавале предност над ривалом и тријумфовале коначним резултатом 59:77.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 59:77 (15:17, 15:20, 16:23, 13:17)
Дворана: Парк. Гледалаца: 100. Судије: Ранчић, Шутало Мезеи, Миловановић.
РАДНИЧКИ: Јевтић, Милекић 2, Тодоровић 12, Милошевић 15, Катић 3, Јовановић 4, Димић, Тасовић, Првуловић 21, Светозаревић, Лешњак 2, Поплудијевић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гапић, Дијан 3, Никшић 9п 4ск, Канчевић, Радовић, Томашевић 17п 4ск 5ас, Станаћев 6п 5ск 3ас, Чучуков, Ђорђевић 8п 4ск, Каракашевић 16п 10ск 3ос, Вучковић 8п 7 ск 3ас, Црвендакић 10п 4ск.