Без пласмана

34

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да се пласирају на Фајнл-фор НЛБ. Црвено-бели су у мајсторици четвртфинала плеј-офа изгубили у „Пиониру“ од Олимпије са 74:97. Изабраници Стевана Караџића нису могли да се опораве од тешког пораза у другом мечу серије у „Тиволију“, када је било 88:60 за словеначку екипу. Најефикаснији код Звезде био је Суботић, са 18 поена, Кук је постигао 15, Лекић 10, а Драгићевић 8.

Наши кошаркаши су само у првој четвртини успели да се супротстави „змајчекима“, али су у наставку гости били много убедљивији. Победник је дефинитивно решен средином треће четвртине, када су Словенци серијом од 7-0 увећали вођство до плус 17 до 65:48. Нажалост предност Олимпије је била и далеко већа до краја меча.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ОЛИМПИЈА 74:97
(17:19, 21:29, 14:23, 22:26)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Суботић 18, Краснић, Марковић, Кикановић 6, Кук 15, Ковач 7, Раичевић 3, Драгићевић 8, Лекић 10, Цветковић, Шљиванчанин, Бакић 7.

ОЛИМПИЈА: Дончић, Букер, Мочник, Драгић 18, Ризвић 3, Милић 6, Хукић 19, Бегић 8, Бејли 9, Зупан 15, Тејлор 19.

Дворана: „Пионир“. Гледалаца: 2.500. Судије: Дожаи, Херцег (обојица Хрватска), Војиновић (Србија).