Црвено-беле убедљиве на старту нове сезоне

295

Рукометашице Црвене звезде савладале су гошће из Аде, екипу Халас Јожеф са убедљивих 40:20 (19:10) у 1.колу нове сезоне Супер Б лиге.

Осим на самом старту, када је Јована Мркшић постигла први гол на мечу и за свој тим, а Црвена звезда полако хватала ритам и до 10. минута имала 6:3, није било проблема за екипу Весне Бојковић. Предност је константно расла, у 15.минуту на семафору је писало 10:4, а до краја полувремена црвено-беле су имале двоцифрену разлику, коју је умањила пред одлазак на одмор Ченге Сиђи.

У наставку, Звезда је само увећавала разлику. Јелена Кострешевић, затим два гола Тармаре Марковић су вратиле двоцифрену предност, која је до краја износила максималних +21 – 40:19 након гола њене сестре близнакиње, Таре Марковић. Коначан резултат поставила је Ружица Берта.

Најефикаснија је била слављеница, Кристина Цвијановић са 8 голова, Андреа Бонер и Вања Ђорђевић су постигле по 6, Тара Марковић 5. За Црвену звезду су дебитовале Олга Милојевић, сестре Тамара и Тара Марковић и Данка Кнежевић.

Од првог кола наш тим је на челу табеле, што је и циљ сезоне. У следећем колу следи градски класик и дуел против Радничког на Црвеном крсту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХАЛАС ЈОЖЕФ 40:20 (19:10)
Београд, хала: „Шумице“. Гледалаца: 100. Судије: Лана Зрнић и Софија Петровић (Београд). Искључења: Црвена звезда 8, Халас Јожеф 2 минута. Седмерци: Црвена звезда 2/2, Халас Јожеф 2/1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић 1, Момчиловић 4, Бонер 6(1), Ђурковић 2, Ђорђевић 6(1), И.Крћа, Јелић, Цвијановић 8, А.Крћа, Кнежевић, Видић 3, Тамара Марковић 3, Тара Марковић 5, Кострешевић 1, Андрић 1. Тренер: Весна Бојковић

ХАЛАС ЈОЖЕФ: Гутеша, Мркшић 1, Берта 1, Сиђи 1, Оњецки 2, Петровић 2, Кнежев 2, Мракић, Крањац, Стевановић, Новосел 5(1), Боњиш 4, Попов 1, Радуловић, Цветковић, Кочиш 1. Тренер: Милан Вјештица

Претходни текстМилојевић: Задовољан сам, али знам да можемо боље