Јагодина – Црвена звезда 37:18 (21:11)

99

Драстично ослабљени тим Црвене звезде поражен је у 2. колу АРКУС лиге за жене од актуелног шампиона Јагодине, 37:18 (21:11).

Весна Бојковић није могла да рачуна на капитена Јовану Ристић и на Анђелу Гуџић, док је пех са повредом на самом мечу имала и Александра Митић. Превише проблема на старту сезоне за које се надамо да ће наш тим убрзо превазићи.

Јагодина је врло брзо дошла до предности, коју је повећавала, (4:1, 12:4), да би у 20. минуту са два брза гола дошла и до двоцифрене разлике, 20:9. Серију домаће екипе прекинуле су Ивана Крћа и Александра Митић за коначних 21:11 на крају 30 минута игре.

У наставку, Јагодина је у серијама постизала голове, Црвена звезда остала и без помоћи Александре Митић, која је постигла 7 голова до тог момента, а серијом 7:0 актуелни шампион је решио питање победника, (32:15). Коначан резултат је поставила са седам метара Тамара Петковић.

Александра Митић је била најефикаснија са 7 голова у редовима Црвене звезде, док су по два пута прецизне биле Ивана Крћа и Ива Андрић.

Велику подршку су имале црвено-беле у Јагодини од стране својих навијача, који су направили сјајну атмосферу. Хвала црвено-белој Јагодини.

У наредном колу на Бањицу стиже екипа Железничара из Инђије, која је оствариал два тријумфа из две утакмице. Надамо се да ће наш тим бити комплетан.

ЈАГОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 37:18 (21:11)
Јагодина, хала: „Јаса“. Гледалаца: 500. Судије: Душан Цветковић и Игор Николић. Искључења: Јагодина 8, Црвена звезда 8 минута. Седмерци: Јагодина 1(1), Црвена звезда 6(5).

ЈАГОДИНА: Костић, Аџић 8, Ћоровић, Мајкић 1, Пејовић 6, Шукур 2, Гугач, Радовић 1, Ловрић 9, Петковска, Јањић 3, Бојичић 3, Стојановић 2, Гојковић 2(1). Тренер: Драган Марков

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Шашић 1, Петковић 1(1), Момчиловић 1, Ђурковић 1, Ћорић 1, И.Крћа 2, Јелић, А.Крћа, Ердељановић 1, Кунчер, Митић 7(4), Кострешевић 1, Андрић 2, Протић. Тренер: Весна Бојковић.