Одбојкашице четврте на Меморијалу „Драган Шакота – Шале“

74

Црвена звезда је у утакмици за 3. место на XX Меморијалу “Драган Шакота – Шале” поражена од екипе Уба након пет сетова – 2:3 (17:25, 20;25, 26:24, 25:15, 8:15).

Више од пораза забрињава повреда Бојане Дрче средином другог сета. И услед великих пехова са повредама током припрема и на самом турниру, изабранице Александра Владисављева су се вратиле из резултатског минуса, али је у “тајбрејку” Уб био концентрисанији и извојевао је победу.

Први сет је припао гошћама, и резултатски и по игри. Црвена звезда је била приморана да јури резултат током целог сета (4:8, 7:16, 14:21), који је на крају припао екипи Уба, 17:25.

Већ у наредном сету видели смо конкретнију утакмицу. Црвена звезда је имала предност, коју је контролисала до средине сета и повреде Бојане Дрче, (16:14). При резултату 17:15 Уб је направио серију 6:1, Звездино дете Љубица Кецман је предводиласвоју садашњу екипу до два сета предности, 20:25 (0:2).

Очекивао се одговор црвено-белих у трећем сету, које су успеле да се “скупе” као тим и тако одиграју, што је и донело резултат. И поред мисли које су биле упућене ка Бојани Дрчи, Звезда је материјализовала константно вођство и стигла до три сет лопте, али је након тајм-аута Маријане Боричић, Уб је узвратио са три поена у серији за изједначење, (24:24). Невена Сајић била успешна у блоку и донела после пола сата игре 1:2, 26:24.

Звезда је наставила у истом ритму и у четвртом сету, на крилима Јелене Лазић, Невене Сајић и Миле Ђорђевић веома брзо креирала разлику коју је повећавала током сета (16:10, 21:14), и у серији дошла до изједначења 2:2 – 25:15.

Ипак, у тајбрејку искуство је пресудило. При резултату 2:2 на сервис Софије Медић Уб је освојио осам везаних поена и са високих 2:10 отворио пут ка победи. Црвена звезда је успела да смањи резултат, (5:10), али не и да опасније угрози противника, који је славило 8:15 у петом сету за 2:3.

Најефикаснија у редовима Црвене звезде била је Јелена Лазић са 18 поена, Невена Сајић је освојила 17, Тара Таубнер 13.

Пехар је одбранила екипа ТЕНТ-а, која је у финалу максималним резултатом славила против Железничара из Лајковца по сетовима 25:17, 25:16, 25:17.

Након финалног меча уследила је додела пехара, које је свим екипама уручио генерални директор ОК Црвена звезда, Никола Росић. Росић је прво уручио плакету Кардио тиму, а затим пехар за 4.место заменику капитена Црвене звезде, Мили Ђорђевић.

Пехар за 3. место примила је капитен Уба Љиљана Ранковић, за 2. место капитен Железничара Аница Кутлешић, док је победнички пехар уручен Јелени Станимировић, капитену ТЕНТ-а.

Врло брзо следи нова сезона, а провере на турниру у Ужицу и на XX Меморијалу “Драган Шакота – Шале” биле су смернице шта треба поправити до премијерног меча против Партизана.

Честитамо победнику и учесницима и видимо се и наредне године.

Црвена звезда – Уб 2:3 (17:25, 20:25, 26:24, 25:15, 8:15)
Београд, хала: УСЦ “Вождовац”. Гледалаца: 100.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Таубнер 13, Милојевић (либеро), Марковић, Дрча 4, Сајић 17, Милуновић, Ђорђевић 7, Лазић 18, Делић 6, Родић 9. Нису играле: Живојиновић, Ашоња, Јањић, Станковић (либеро). Тренер: Александар Владисављев.

УБ: К.Ђорђевић (либеро), Ђурђевић (либеро), Глигорић, Новосел 6, Вучићевић 13, Лукић 11, Петрановић 6, Ранковић 1, Кецман 25, Медић 14, Врцељ 1. Нису играле: Павловић, Веселиновић, А.Ђорђевић. Тренер: Маријана Боричић.