Неуспех у дербију

48

5. коло Суперлиге, Партизан мт:с – Црвена звезда 118:77 (62:31).

У дворани Пионир пред 3.000 гледалаца очекивао се велики дерби, надметање вечитих ривала.
Партизан је победио наше кошаркаше у 204. сусрету, резултатом 118:77.

Звезда је повела у првом минуту 2:0. Партизан је брзим контрама и добром одбраном стигао до
предности од 13:4. Црно – бели су највећу предност имали у првој четвртиним у седмом минуту
20:8. Међутим, наши кошаркаши су до краја овог дела меча смањили предност на 27:21.

У другој четвртини Партизан мт:с је заиграо ангажованије и већ на почетку имали вођство од
15 поена. Звезда је прве поене у другој четвртини постигла у 16. минуту преко Николића са
линије слободних бацања, али изабраници тренера црно – белих наставили су жестоким ритмом
у наставку меча, а Партизан је првих двадесет минута решио у своју корист резултатом 62:31.

У трећој четвртини, црвено-бели су покушавали да смање велику предност Партизана, али су
домаћи играчи били више него расположени и на крају тријумфовали великим резултатом.

Да није било Уроша Николића у редовима нашег клуба, који је колико – толико спасавао част
клуба са Малог Калемегдана разлика би била још већа. У екипи Црвене звезде најефикаснији су
били Николић 24, Немања Недовић и Вујадин Суботић са по 12 поена.

Стратег црвено – белих Саша Никитовић први пут је самостално водио екипу у дербију, мада је
много пута седео на клупама Партизана и Црвене звезде као члан стручних штабова два клуба.