Пораз у Подгорици

83

Кошаркашице Црвене звезде Комбанк поражене су у 7.колу WABA лиге у „Бемакс арени“ у Подгорици од Будућности, 81-49 (24-13, 19-16, 25-6, 13-14).

Ослабљене црвено-беле, без Милице Бојовић и Маше Јанковић. нису успеле да избегну шести узастопни пораз у регионалном такмичењу. Вицешампионке региона из Подгорице за које од текуће сезоне наступају Александра Катанић и Мина Ђорђевић наставиле су победнички низ.

Већ у првом периоду игре домаћа екипа је створила двоцифрену разлику (14-4), после серије 8-0, а затим мини серијама поена контролисао резултат, (24-13).

Серијом 11-0 Црвена звезда је дошла до изједначења (26-26) средином друге деонице, Николина Бабић вратила предност својој екипи, а Звездин налет домаћин је одбио серијом 12-0 за крај полувремена и нову двоцифрену разлику, 42-29.

У трећем кварталу Будућност је преломила утакмицу у своју корист и стигла до високог вођства. Нису црвено-беле најбоље започеле друго полувреме, што је одредило даљи ток утакмице. Будућност је серијом 13-0 започела, девет поена Мине Ђорђевић, а са осам везаних кошева завршили трећу четвртину за 68-35 пред последњих десет минута.

Последња четвртина није донела промена, Звезда је решила у своју корист, али Будућност је славила 81-49.

Најефикасније су биле Ивана Катанић и Нађа Недељков са по 14 поена, Нина Деурић и Нина Тешић су убациле по 6.

Црвено-беле за викенд очекује дуел против финалисте плеј-офа прошле сезоне, 021 из Новог Сада. У следећем колу регионалног такмичења у „Баскет Сити“ стиже Трешњевка.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Мандић (5ск 2ас), Катанић 14 (3ск 5ас 3укл), Чубра 2 (2ск), Тешић 6 (2ск 2ас), Вуловић 2, Недељков 14 (3ск), Деурић 6 (2ск), Дешић, Чорто 2 (2ск), Митровић (2ск), Мишељић 3. Тренер: Драган Вуковић