Први пораз у сезони

114

Кошаркашице Црвене звезде доживеле су први пораз у сезони, након 25 утакмица, у засталој утакмици 10.кола WABA лиге у Старој Загори од домаће екипе Берое, 70-53 (23-12, 16-10, 13-18, 18-13).

Екипа Бероеа је у првом полувремену стигла до високог вођства, које црвено-беле нису успеле да стигну наставку меча.

Веома добар почетак домаће екипе био је ветар у леђа за наставак меча. Отвориле су утакмицу серијом 9-0, 7 поена Ане Почек, затим је Бреана Луис везала шест узастопних за двоцифрену предност, коју су контролисале током целог сусрета. Ана Почек је донела +14 својој екипи, Мина Ђорђевић смањила на 23-12 за крај прве деонице.

Звезда није имала решења за Ану Почек која је водила Берое до максималне предности у финишу друге четвртине, плус 22 (39-17). Серијом од пет поена изабранице Драгана Вуковића на полувреме су отишле са са минусом од 17 поена, 39-22.

Звезда је наставила серију и почетком треће четвртине до коначних 9-0, али брзо је вратио серију домаћи тим и одржавао двадесет поена предности до финиша. Успео је шампион Србије да улије наду да може до великог прекрета у последњој четвртини у финишу трећег квартала који је завршио серијом 11-2, за 52-40 пред последњих 10 минута.

Ипак, Берое није дозволио да испусти огромну предност, серијом 7-0 на самом старту последње четвртине је преломио меч у своју корист. Звезда је покушавала да спусти минус до финиша, али Ана Почек је отворила и затворила утакмицу поенима за коначних 70-53, што је значило и први пораз Звезде у сезони.

Мина Ђорђевић најефикаснија са 17 поена, Снежана Богићевић је убацила 11, Милица Бојовић 8, уз ухваћених 10 лопти.

Већ у четвртак Звезда гостује у Подгорици, регионалном шампиону екипи Будућности.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев, Ј.Ђорђевић, Чубра. Тешић, Богићевић 11 (4ск 2ас 2укл), Зукановић 3 (5ск), А.Катанић 4 (2ск 2ас 4укл), И.Катанић 5 (7ск 2ас), Бојовић 8 (10ск), М.Ђорђевић 17 (6ск), Мишељић 3 (4ск), Вуловић 2.