Црвено-бели лако савладали Загреб

60

Хокејаши Црвене звезде остварили су нову победу у ИХЛ лиги. Звездини „оклопници“ овога пута били су бољи од Загреба резултатом 8:2.

Са два гола Михала даниела и једним Артем Кулешова црвено-бели су повели са 3:0. Гости су смањили преко Луке Јарчова, да би Роберт Сабадош повисио на 4:1 пред крај прве трећине.

На почетку другог периода Звезда је преко Срђана Ристић поново погодила мрежу Загрепчана. Головима Марка Бркушанина и Роберта Сабадоша наша екипа је стигла до убедљивог вођства од 7:1.

Гости су постигли још један погодак преко Хрвоја Крикшића, а коначан резултат меча 8:2 поставио је Андрија Шпањевић у 54. минуту.

Хокејаши Црвене звезде и Загреба одиграће још један меч већ сутра (недеља) у 16.15 часова у Леденој дворани Пионир у Београду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЗАГРЕБ 8:2 (4:1, 3:0, 1:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Николић, Младеновић и Ђокић. Казне: Црвена звезда 16 минута, Загреб 4 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Ајдуковић, Анић (2ас), Бркушанин 1, Даниел 2, Дзиов, Гаидаш (1ас), Јанковић, Керезовић (1ас), Кулешов 1, Марковић, Машић, Новаковић, Подунавац (1ас), Ристић 1 (1ас), Сабадош 2, Шпањевић 1, Вукичевић (1ас), Вуковић, Цвик (2ас).

ЗАГРЕБ: Филипец, Хергешић, Благус, Чизмадија (1ас), Ф. Јарчов, Л. Јарчов 1, Јовић, Калеб, Кегаљ, Крикшић 1, Новак, Новотни (1ас), Шкрапец, Сркетић, Станчић, Видек.