Звезда убедљива и у Загребу

47

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили Цибону у Загребу 76:54 и наставили низ без пораза у регионалном такмичењу после 12.кола. Најефикаснији Берон са 16 и Оџо са 15 поена и 10 скокова. Наредне недеље Звезда дочекује Будућност у Београду.

Кошаркаши Црвене звезде мтс остварили су нову 12.победу у АБА лиги пошто су у Загребу савладали Цибону резултатом. 76:54(24:18,14:13,22:17,16:6)

Пред 1000 гледалаца у дворани „Дражен Петровић“ црвено-бели су контролисали дешавања на парлету у Загребу, од самог старта па до краја утакмице, а најефикаснији је био Били Берон са 16 поен уз 6 скокова, док еј Оџо имао 15 поена и 10 скокова.

Након изједначеног старта, серијом 8-0 Звезда је преузела вођство, које се кретало до краја првог полувремена у распону од 8-13 поена, а предност на великом одмору износила је 7 поена 38:31 након две везане тројке домаћина.

Међутим, у другом полувремену црвено-беки су одиграли још чвршће у одбрани, доминирали су у скоку (43-27) и погађали са полудистанце (проценат шута 65 посто) чиме су поништили велики број изгубљених лопти (19) и слаб шут за три поена.

Већ пре последње деонице наслућивао се победник, а убедљива победа потврђена је чињеницом да је Цибона за 7 минута последње четвртине убацила само 2 поена.

КК Црвена звезда мтс: Регланд 8, Човић, Кешељ, Перпероглу 10, Давидовац 6, Ненадић 6, Лазић 3, Берон 16+6ск+3укр, Ристић, Симанић 5+6ск, Цирбес 7, Оџо 15+10ск.

Тренер Милан Томић:
Одиграли смо добру утакмицу, коју смо контролисали свих 40 минута, против добре екипе која је против Будућности одиграла феноменално и знаи смо да ће покушати да одиграју још један такав меч и да га добију. Припрема за овај меч је била одлична, играчи су спровели све пно што смо се договорилиод састанка у хотелу па до паркета где су одиграли све што сам од њих тражио и дошли смо до заслужене победе – рекао је тренер црвено-белих на конференцији у Загребу.

Црвено-бели се одмах након утакмице враћају аутобусом у Београд, а наредну такмичарску утакмицу играју следеће недеље 30.12. против екипе Будућности у дворани „Александар Николић“.