Црвено-бели поражени у првом мечу полуфинала после пет сетова

82

Одбојкаши Црвене звезде доживели су пораз у првој утакмици полуфиналне серије плеј-офа Суперлиге Србије од Новог Пазара резултатом 3:2, по сетовима 25:21, 20:25, 24:26, 25:17, 16:14, после 133 минута игре.

Већ на почетку меча Нови Пазар је наметнуо свој ритам игре и повео ја са 6:3, када је Кобиљски затражио први тајм аут. Звезда је сустигла домаћина, али је после техничког тајм аута било 13:8 за Пазарце. Прорадио је Звездин блок, па је серијом од 1:5 наш тим смањио на 15:14. Домаћин се поново „одлепио“, а црвено-бели су након ас сервиса капитена Мунћана и блоком Благојевића смањили заостатак на 20:19. Међутим, Нови Пазар је успео поново да стекне опипљиву предност и после блока Лопара дође до вођства – 25:21.

Почетак другог периода игре припао је црвено-белима, али је домаћин брзо узвратио и изједначио. На половини сета Звезда је везала три поена и блоком Милутина Нејића повела са 10:13. Пазарци су опет поравнали резултат, а блок нашег тима је донео нову предност црвено-белима. Нападаче домаћих прво је на мрежи зауставио Милутиновић, а потом и Благојевић за кључну предност у другом сету (17:20). Играо се поен за поен, а у самој завршници Звезда је везала три поена. Изједначење екипи Драгана Кобиљског донео је сјајним сервисом Александар Благојевић – 20:25.

Трећи сет је донео доста узбуђења. Екипе су већим делом сета биле изједначене, да би Нови Пазар прво озбиљније вођство стекао код резултата 18:15. Звезда је одговорила серијом од 1:5, након чега су се екипе смењивале у вођству. Прву сет лопту Звезди је донео Благојевић, али је наша екипа није искористила. Ипак, две везане грешке домаћих одбојкаша донеле су преокрет и вођство црвено-белих – 24:26.

Серијом од 8:0 на старту четвртог сета Нови Пазар је повео са 10:3. После техничког тајм аута домаћи су везали још четири поена и себи обезбедили убедљиво вођство пред завршницу (15:6). До краја сета црвено-бели су захваљујући одличном блоку успели да смање предност Пазараца који су изједначили на 2:2 – 25:17.

Домаћин је боље почео одлучујући пети сет и на промени страна имао вођство од 8:5. Црвена звезда је постепено успевала да смањи заостатак да би Благојевић из блока донео изједначење 10:10. Црвено-бели су успели и да поведу са 11:12, али су Пазарци узвратили, преокренули и први дошли до меч лопте. Прву нису искористили, али другу јесу за вођство у полуфиналу – 16:14.

Нови Пазар води у полуфиналној серији плеј-офа Суперлиге са 1:0 у победама. Други меч се поново игра у Новом Пазару у среду 29. марта од 18 часова.

НОВИ ПАЗАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:2 (25:21, 20:25, 24:26, 25:17, 16:14) – резултат у серији: 1:0
Нови Пазар – Дворана: ССУ Пендик. Гледалаца: 1500. Судије: Мирко Јанковић и Томислав Поповић. Трајање меча: 133 минута.
НОВИ ПАЗАР: Ристић 21, Лопар 8, Даца 8, Шормаз 2, Зуковић (либеро), Божовић, Хам. Затрић, Радосављевић 14, Хамзагић 24. Нису играли: Бекрић, Хас. Затрић, Симић. Тренер: Саша Стефановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јевтић (либеро), Самарџић 1, Петровић, Гмитровић, Машуловић 12, Милутиновић 6, Нејић 11, Стојсављевић 10, Мунћан 2, Благојевић 28, Вељовић 4. Није играо: Шкрбић. Тренер: Драган Кобиљски.

Претходни текстРистић: Права братска атмосфера