Рутинска победа против Хемофарма

27

После кикса у Подгорици, црвено-бели су се вратили  на прави, победнички пут забележивши у 6. колу Синалко Суперлиге тријумф над екипом Хемофарма 85:75 (22:13, 24:16, 23:25, 16:21).

Црвено-бели су одлично започели сусрет и већ у уводним минутама стекли предност од девет поена разлике – 11:2.

Расположени Милан Гуровић мотивисао је своје играче, који су до половине трећег периода игре константно повећавали предност, што је близу 4.000 навијача у „Пиониру“ пропратило аплаузом.

Ипак, пет минута пре завршетка меча, Вршчани су остварили мини серију и предност домаћина смањили на свега шест поена (74:68), али су са два неуспешно реализована напада након тога пропустили шансу да меч уведу у неизвесну завршницу.

Црвена звезда је овом победом задржала прво место на табели групи Б Синалцо Суперлиге са скором 5-1. Тим са Малог Калемегдана наредни меч игра у суботу, када у оквиру 7. кола дочекује ОКК Београд.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јеретин 4 (6ас), Суботић, Мишановић, Драгојловић 6, Гуровић 32 (шут за три 7/13, 8ск), Витковац 6, Радивојевић 3, Антић 17 (8ск), Хендерсон 4 (5ас), Марковић, Раичевић 5, О’Бенон 8.