Звезда повела у четвртфиналу ИХЛ лиге против Војводине

43

Хокејаши Црвене звезде остварили су победу у првом четвртфиналном мечу плеј-офа ИХЛ лиге против Војводине резултатом 5:2.

Након лошег почетка и гола Новосађана у 6. минуту, Звездини „оклопници“ су заиграли боље и до краја прве трећине преокренули резултат у своју корист головима Вјачеслава Дегтерева и Едуарда Чекмарева.

Тек што је почео други период игре Војводина је изједначила. У 32. минуту Вук Крављанац је успео да поново доведе Звезду у вођство.

Дуго су се изабраници Игра Косовића мучили да сломе отпор гостију и у томе су успели у 54. минуту када је Андреј Цвик сместио пак иза леђа голија Новосађана. У самој завршници меча Крављанац је својим другим поготком потврдио пббеду нашег тима – 5:2.

Други меч четвртфинале серије плеј-офа ИХЛ лиге између Војводине и Црвене звезде игра се у среду 21. фебруара од 20.15 часова у леденој дворани СПЕНС у Новом Саду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ВОЈВОДИНА 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Ђ.Фазекаш, Т.Фазекаш, Младеновић, Николић. Казне: Црвена звезда 12, Војводина 12 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Степановић, Забелин, Брадић, Чекмарев 1, Дегтерев 1, Динић, Драговић, Гвозденовић (1ас), Крављанац 2, Лештарић (1ас), Митровић (1ас), К.Младеновић, М.Младеновић (1ас), У.Новаковић, Пчалин, Подунавац, Шаљић, Шченков, Шпањевић, Видовић, Цвик 1, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

ВОЈВОДИНА: Белић, Падалитса, Аипов 1, Ченгери, Дањи, Грковић, Гусаров, Јерковић, Караб, Макеичикау, Марковић (1ас), Мирков (1ас), Николић, Поповић, Рацић 1, Радосављевић, Томашевић, Вучуревић, Ђорђевић (1ас). Тренер: Јозеф Шкенек.

Претходни текстМилојевић: Добра припрема утакмице водила до победе
Следећи текстЦрвена звезда – Раднички 38:20 (23:9)