Победа црвено-белих над Сиском

58

Хокејаши Црвене звезде савладали су Сисак резултатом 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) и тако забележили своју 13. победу у ИХЛ лиги.

Почетак меча протекао је у врло изједначеној борби. Одбране су биле на висини задатка и на првој паузи није било голова. Већ на почетку другог периода Андрија Шпањевић је савладао голија гостију и Звезда је повела.

Уследило је доста узбуђења и искључења на обе стране, а пред одлазак на други предах Алекса Гвозденовић је повисио вођство црвено-белих. Исти играч се у 47. минуту поново уписао у листу стрелаца и тако поставио коначан резултат – 3:0.

Овим тријумфом Црвена звезда се учврстила на лидерској позицији и нашем тиму недостаје један бод да осигура прво место и предност домаћег терена пред плеј-оф. Прву прилику да то оствари имаће у суботу 3. фебруара када ће од 17 часова гоствати Загребу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СИСАК 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Пердув, Пожар, Николић, Поповић. Казне: Црвена звезда 33 минута, Сисак 10 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Драговић, Лештарић (1ас), У.Новаковић, Подунавац, Шпањевић 1, Чекмарев (1ас), Гвозденовић 2, Митровић (1ас), М.Младеновић (1ас), Пчалин, Дегтерев, Шченков, Симић, Синитсин, Цвик, Динић, К.Младеновић, Шаљић, Видовић, Ђинђић, Брадић. Тренер: Игор Косовић.

СИСАК: Мрђеновић, Раиха, Бебек, Чанић, Дил, Личина, Пузић, Безук, Галвин, Ленон, Маленица, Полонијо, Бујгер, Јарчов. Тренер: Дејан Дејановић.