Трећи тријумф рукометашица

170

Рукометашице Црвене звезде савладале су Београд у 3.колу Супер Б лиге 30:27 (13:14) и задржале чело табеле са максималним учинком.

По три победе имају и Топличанин и крушевачки Напредак 12, који предводи некадашња играчица Црвене звезде, Катарина Радовић.

Иако подмлађена екипа Београда је пружила јак отпор у првом полувремену. Видели смо гол за гол до средине првог полувремена када је Звезда головима Марије Конатар и Андрее Бонер стекла +2 (8:6), контролисала кратко разлику, али су гошће предвођене Маријом Пап серијом 5:0 преокренуле резултат и дошле до 10:13. Пост од седам минута без гола прекинула је Кристина Цвијановић, а минимално вођство Београд је задржао до одласка на полувремене после гола Јелене Кострешевић, (13:14).

Агресивније су заиграле, пре свега у одбрани, изабранице Весне Бојковић у наставку и то је одмах донело резултат. Мало по мало, головима у серији Андрее Бонер, Звезда је вратила вођство, у 45.минуту имала 25:20, а са два брза гола Кристине Цвијановић се одвојила на 27:20 и практични решила меч. Седам голова разлике Звезда је одржавала до 55.минута, а у финишу је серијом 4:0 Београд успео да смањи минус и постави коначних 30:27.

Најефикаснија са 10 голова била је Андреа Бонер, Јана Момчиловић је постигла 8 и заслужила МВП признање, Кристина Цвијановић је допринела са пет голова. У наредном колу, Црвена звезда гостује у Сремској Митровици, екипи Срема.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БЕОГРАД 30:27 (13:14)
Београд, хала: УСЦ „Вождовац“. Гледалаца: 300. Судије: Димитрије Матић и Бранислав Вујановић (Београд). Искључења: Црвена звезда 12, Београд 10 минута. Седмерци: Црвена звезда 7(7), Београд 5(4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Нинковић, Милојевић, Конатар 1(1), Момчиловић 8, Бонер 10(6), Ђурковић 1, И.Крћа, Савић, Тасић 1, Цвијановић 5, А.Крћа, Кнежевић, Видић, Тамара Марковић 1, Кострешевић 2(1), Андрић 1. Тренер: Весна Бојковић

БЕОГРАД: Дробњаковић, Нађ 7(2), Обрадовић 1, Пап 5, Ускоковић 4, Митровић 4, Дијамант 1, Мајсторовић, Сабо, Војнић 1(1), Јанковић 1, Алексић 1, Нинић-Бабић 2(1), Прем, Станковић, Тановић. Тренер: Ђурица Нађ