Пораз Звезде од Јесеница псоле пенала

92

Хокејаши Црвене звезде доживели су пораз у својој првој утакмици ове сезоне. Црвено-бели су избуили од Јесеница после извођења пенала 2:1 у ИХЛ лиги.

Након 60 минута игре резултат је био 1:1. Звезда је повела у 24. минуту голом Павла Подунавца, којем су асистирали Марко Драговић и Угљеша Новаковић. На почетку трећег периода домаћи су голом Патрика Рајсара изједначили и тако меч увели у продужетке.

У додатних пет минута игре није било голова, па се приступило извођењу пенала. Црвена звезда је повела голом Драговића у првој серији, а Јесенице су изједначиле у 4. серији преко Гашпара Главича. Исти играч је у 7. серији поново био преицзан и донео победу свом тиму.

Наредног викенда ће хокејаши Црвене звезде поново путовати у Словенију где их очекује дуел против екипе Славија Јуниор.

СИЈ АКРОНИ ЈЕСЕНИЦЕ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:1 (0:0, 0:1, 1:0, 0:0)

Јесенице – Дворана: Подмежакла. Гледалаца: 60. Судије: Милованович, Арлич, Франц. Казне: Јесенице 6 минута, Црвена звезда 8 минута.

ЈЕСЕНИЦЕ: Пањтар, Б.Главич, Бохинц, Г.Главич 1 (1ас), Простор (1ас), Рајсар 1, Шировник, Јакуповић, Крмељ, Облак, Поточар, Сершен, Борсе, Миклич, Шмид, Свете Мићић, Видиц, Гављак, Калтак, Зугвиц. Тренер: Алеш Сођа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Бетон, Драговић (1ас), П.Новаковић, У.Новаковић (1ас), Подунавац 1, Шпањевић, Динић, Гвозденовић, Митровић, Младеновић, Крављанац, Милошевић, Николић, Стојановић. Тренер: Игор Косовић.