Звезда поново боља од вечитог ривала

97

У другом колу Балканске Супер Лиге још један вечити дерби, четврти ове сезоне. Звезда је по трећи пут славила, овај пут са 26:12, иако су црно-бели добили прво полувреме са 12:10.

Повели су црвено-бели рано, већ у 3. минуту утакмице преко Милоша Зоговића. Партизан је узвратио одмах, али је одбрана Звезде спречила Немању Манојловића да постигне есеј и изједначи резултат. Ипак, нешто касније средином првог полувремена у 24. минуту исти играч је донео изједначење, а само три минута касније и до вођства Партизана од 12:6 након есеја и гола Страхиње Стоиљковића. Звезда смањује преко Ченгаја и на одмор се одлази са резултатом 12:10.

У ннаставку, на почетку брзим есејем Валентина Миловановића црвено-бели поново долазе у вођство, које овај пут чувају све до краја утакмице. Миловановић је у 68. минуту постигао још један есеј, а тачку на победу црвено-белих ставио је Милош Ћалић у 76. минуту – 12:26.

Занимљив моменат догодио се у 57. минуту када је главни судија утакмице Стефан Стаменић искренуо зглоб и није био у стању да настави да суди, па је његову улогу преузео први помоћник Слободан Манак.

Партизан 1953 – Црвена звезда 12:26 (12:10)

Београд – Стадион: ФК Херој Полет. Судија : Стефан Стаменић (Србија) од 57. мин Слободан Манак (Србија). Жути картон: Никола Ђурић (Црвена звезда).

Поени за Партизан 1953 – 2 есеја Немања Манојловић 24 мин, Страхиња Стојиљковић 27 мин. Голови: 1/2 Страхиња Стојиљковић

Поени за Црвену звезду – 5 есеја: Милош Зоговић 3 мин, Денис Ченгај 34 мин, Валентино Миловановић 42 и 68 мин, Милош Ћалић 76 мин. Голови: Милош Зоговић 1/3, Војислав Дедић 1/1, Стефан Недељковић 1/1

Партизан 1953: Андреј Маринковић, Дарко Самарџић, Енис Бибић, Ставан Иванковић, Анастас Нешић, Бранко Чарапић, Александар Павловић, Јасмин Бибић, Ђорђе Стошић, Ђорђе Крњета, Немања Манојловић, Страхиња Стојиљковић, Велибор Карановић, Резерве: Филип Самарџић, Стефан Милинковић, Роналдо Битићи.

Црвена звезда: Милош Зоговић, Валентино Миловановић, Денис Ченгај, Миодраг Томић, Мирослав Селимовски, Војислав Дедић, Владислав Дедић, Милош Ћалић, Никола Ђурић, Марко Јанковић, Балша Жарковић, Урош Мартиновић, Стефан Недељковић Резерве: Данило Косановић, Марко Шатев, Рајко Трифуновић, Петар Милановић.