Сисак преокретом у последњој трећини савладао Звезду

123

Црвена звезда је изгубила на гостовању Сиску резултатом 5:3 у 3. колу хокејашке ИХЛ лиге.

Црвено-бели су одлично почели меч. После првих 20 минута водили су са 2:0, головима Угљеше Новаковића и Андреја Цвика. Успели су изабраници Николе Бере да сачувају свој гол и у другој трећини, али на крају су ипак доживели пораз.

Домаћи су до потпуног преокрета дошли у последњој деоници меча. После само два минута игре дошли су до изједначења – 2:2. Уследио је одговор Звезде и гол Марка Драговића за нову наду црвено-белих да могу до тријумфа. Међутим, хокејаши Сиска су брзо изједначили, а на пет минута пре краја и потпуно прекренули резултат у своју корист – 4:3. Непун минут касније домаћи су још једном сместили пак иза леђа Ранковића за коначних 5:3.

Звездини оклопници доживели су други пораз у групи А ИХЛ лиге, а у следећем колу гостују екипи Хидриа Јесенице.

СИСАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 5:3 (0:2, 0:0, 5:1)

Сисак – Ледена дворана Зибел. Гледалаца: 350. Судије: Белић, Мецингер, Грозај, Саковић. Казне: Сисак, Црвена звезда.

СИСАК: Андерсон, Орешковић, Баждар, Чанић (1ас), Дејановић, Добрић 2, Домитровић, Хикман, Јарчов 1 (1ас), Комљеновић, Краљ, Крикшић, Личина, Лончар, Лулић, Пузић 2 (1ас), Станчић, Вилк. Тренер: Пеликан.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бодиш, Ранковић, Анић, Драговић 1 (1ас), Јанковић (1ас), Јовановић, Лештарић, Милошевић, Митровић (1ас), Младеновић, Новаковић 1, Подунавац (1ас), Сабадош (1ас), Шпањевић, Стојановић, Цвик 1. Тренер: Бера.