Први пораз црвено-белих

105

У узбудљивој утакмици 12.кола ЖКЛС, која је одлучена после продужетка, кошаркашице Црвене звезде мтс претрпеле су први пораз у домаћем шампионату од Арт Баскета у хали „Мега фектори“: 97-93 (16-21, 17-23, 25-18, 23-19; 16-12).

Имале су предност црвено-беле, имале прилику да продуже победнички низ, али стицајем околности нису успеле. Серијом 6-0 Звезда је отворила утакмицу, што је била разлика која је омогућића предност током целог тока прве четвртине, затим и полувремена. Невена Росић и Андријана Ђоковић су вратиле Арт у игру, али су Кендриан Елиот и Александра Катанић одбиле налет, а Алисон Швагмејер погодила за 16-21.

Невена Росић је креирала преокрет на старту друге четвртине, у серији 7-0 за прво вођство своје екипе, (23-21). Три везане тројке црвено-белих (Авлијаш, Бојовић, Швагмејер) држали су прикључак нашем тиму до средине четвртине (30-30), када су изабранице Драгана Вуковића серијом 12-0 дошле до вођства, које је потврдила Маша Јанковић за 33-44 на крају првог полувремена.

Невена Наумчев је тројком отворила друго полувреме, и мало ко је могао да очекује да у том тренутку може доћи до преокрета, а Маша Јанковић је крунисала вођство својим 1000. поеном у дресу Црвене звезде, за 35-49. Невена Наумчев је новом тројком донела максималну предност Црвеној звезди (+15, 37-52), одмах је узвратила Снежана Чолић, а Звезда је двоцифрену разлику контролисала до уласка у последњи минут, када су са две везане тројке Вишња Стефановић и Снежана Чолић погодиле за 58-62 пред последњих десет минута.

Нова серија црвено-белих 7-0 је одбила налет домаће екипе и вратила двоцифрену разлику, али су уследиле три тројке Арт Баскета; Снежана Чолић два пута, затим и Вишња Стефановић за 67-71. Маша Јанковић је била сигурна у завршници и чувала вођство Звезди до финиша, када су у 39. минуту Вишња Стефановић и Марта Јовановић погодиле за 80-80, а предност Арту донела је Јовановићева са пенала, 81-80. Велика узбуђења видели смо у последњих 15 секунди. Маша Јанковић је била половична са пенала за 81-81 на 13 секунди пре краја, а Вишња Стефановић није успела да погоди на другој страни за победу Арта, па је утакмица отишла у продужетак, 81-81.

Арт је боље отворио продужетак, повео 88-84, али су Маша Јанковић и Милина Мишељић вратиле Звезду у игру. Погађале су Невена Росић и Снежана Чолић, Кендриан Елиот и Александра Катанић враћале за 92-91. Марта Митровић је погодила за 94-91 а након петог фаула Маше Јанковић, Драган Вуковић је бурно реаговао и добио две техничке грешке и искључење, шест секунди пре краја продужетка. Снежана Чолић и Адриана Ђоковић су биле прецизне са пенала, Невена Наумчев поставила коначних 97-93.

Маша Јанковић је била најефикаснија са 19 поена, Милина Мишељић је убацила 16, Кендриан Елиот 15, Невена Наумчев 11, Милица Бојовић 10 поена.

Црвено-беле очекује реванш плеј-офа Еврокупа у Валенсији, а затим и последњи меч у 2021. години, против Радничког из Крагујевца.

ККЖ Црвена звезда мтс: Елиот 15 (5ск 2ас 1укл), Наумчев 11 (3ск 2ас 2укл), Швагмејер 5 (4ск 2ас 1укл), Чорто, Зечевић, Катанић 4 (6ск 7ас 5укл), Јанковић 19 (6ск 3укл), Недељков 5 (1ск), Бојовић 10 (4ск 7ас), Мишељић 16 (6ск 6ас), Авлијаш 8 (1ск 1укл), Јовановић (1ск 1ас). Тренер: Драган Вуковић