Брејк Цеља у Београду

113

Хокејаши Црвене звезде доживели су пораз у првом полуфиналном мечу плеј-офа ИХЛ лиге од екипе ЕЦЕ Цеље резултатом 2:3.

Само два дана након што су освојили титулу шампиона Србије, наши хокејаши су дочекали словеначку екипу која је била одморнија и расположенија за игру и која је на крају направила брејк у Београду.

Звезда је добро започела меч, повела преко капитена Марка Бркушанина већ у 4. минуту. Међутим, до краја прве трећине гости преокрећу резултат у своју корист. Црвено-бели су преко Михала Клуке средином друге деонице стигли до изједначења, али је победу Цељу донео Лебер у 51. минуту.

Реванш меч је на програму у суботу 17. марта у Цељу, када ће хокејаши Црвене звезде имати прилику да се искупе и обезбеде мајсторицу која би се наредне среде играла у Београду.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЕЦЕ ЦЕЉЕ 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Проксеус, Фазекаш, Пожар, Поповић. Казне: Црвена звезда 20 минута, Цеље 24 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Клука 1, У. Новаковић, Подунавац, Сефич (1ас), Ђумић, Бјелогрлић (1ас), Бркушанин 1, Керезовић, Костев, Сабадош, Анић, Бучкин, Хрушик, Пајевић, Вучуревић, Марковић, П. Новаковић, Вукичевић, Цвик.

ЕЦЕ ЦЕЉЕ: Авсеник, Сотлар, Грахут (1ас), Јерам (1ас), Кастелиц, Клавжар, Кнез 1 (1ас), Колар, Лебер 1, Мерцина, Немечек, Ограјеншек, Огризек 1, Раканович, Рибич, Сребот, Зупанц (1ас).

Претходни текстМилојевић: Морамо даље