Звезда са 2:0 заказала српско финале!

36

Кошаркаши Црвене звезде Телеком били су бољи од екипе Цедевите и у другом мечу полуфиналне серије резултатом 73:65(16:19, 18:20, 21:10, 18:16) и тиме се пласирали у финале регионалног такмичења

У другом мечу полуфиналне серије АБА лиге Ј.т.д, актуелни шампион савладао је Цедевиту у Загребу резултатом 73:65(16:19, 18:20, 21:10, 18:16). Пред 3300 гледалаца у „Дому спортова” најефикаснији у победничком тиму били су Штимац са 17 поена и Милер са 14. У екипи Цедевите, Пулен је убацио 17 поена.
Након минута ћутања у част жртвама терористичких напада у Бриселу, на паркет су изашли Цирбес, Милер, Кинзи, Јовић и Дангубић.

Четврти овосезонски дуел две евролигашке екипе боље су отворили црвено-бели који су после 4 минута игре и аллеy-уп комбинације Кинзија и Дангубића водили 8:5. Пад концентрације у дефанзивном сегмент кошаркаша Звезде проузроковао је лаке поене и скокове у нападу који су домаћем тиму донели предност 14:12. Серију хрватског тима прекинуо је тројком Гудурић, док је половичан са линије пенала био је Мицић за коначних 19:16 у коритст домаћина.

Подршку српском шампиону константно је пружала неколицина навијача који су успели да се нађу у дворани у Загребу. Потребну енергију црвено-белима у наставку унео је Штимац својом добром ролом након које су гости стигли до изједначења 27:27. Ипак, завршница првог полувремена припала је кошаркашима Цедевите који су искористили велики број грешака гостију и стекли предност 39:34. Дангубић и Штимац су постигли по 7 поена.

Појачао је у дефанзиви актуелни шампион и убрзо дошао до изједначеног резултата 41:41, да би у наредна два минута после тројке Милера стигао и до вођства 46:45. Феноменалну партију наставио је Штимац и убрзо постао први двоцифрени у редовима Звезде, да би након његове асистенције и закуцавања Кинзија, српски шампион водио 53:49. Пред почетак последње четвртине било је 55:49.

Кош за кошем играло се до половине последње деонице, црвено-бели су и поред друге техничке грешке на мечу успели да задрже предност углавном поенима српског центра који је играо једну од најбољих утакмица ове сезоне. Предност црвено-белих од 7 поена брзо се истопила серијом Загрепчана који су пришли на минус 2, 60:62, два и по минута пре краја. Након тајмаута Дејана Радоњића, одговорност у завршници преузима прво Милер а онда и Лазић тројком из угла за плус 6 и велику радост присталица Црвене звезде. Без превелике драме у последњем минуте, паметна игра српског шампиона донела им је победу 73:65 и пласман у финале.

КК Црвена звезда Телеком:  Кинзи 6, Ребић, Дангубић 7, Лазић 3, Мицић 1, Тејић, Симоновић 2, Гудурић 7, Јовић 10+6ас, Милер 14 (20 индекс), Цирбес 6+9ск, Штимац 17+6ск.

Наредни дуел кошаркаши Црвене звезде играју већ у четвртак у Краснодару против екипе Кубана, са почетком од 20 сати.

Претходни текстЛуковић: Европски рекорд? Зашто да не!
Следећи текстРадоњић: Велики успех!