Звезда засијала у Малаги! Топ 8 све ближи!

63

Кошаркаши Црвене звезде Телеком одиграли су феноменално друго полувреме и после заостатка од 18 разлике успели да се врате и савладају Уникаху у Малаги резултатом 78:72 ( 12:20, 15:23, 26:17, 25:12)

У оквиру 11-ог кола Топ 16 фазе најелтинијег европског такмичења, српски шампион упркос тешком распореду у ком се налази, успео је да тријумфује против шпанске Уникахе резултатом 78:72 ( 12:20, 15:23, 26:17, 25:12). Пред 5800 гледалаца у дворани „Мартин Царпера“, најефикаснији код  црвено-белих били су Јовић са 16 поена, док су Гудурић и Симоновић додали по 12. У тиму Јоана Плазе, Звездино дете, Немања Недовић, постигао је 22 поена.

Стартних пет: Кинзи, Милер, Јовић, Цирбес и Дангубић.

Уникаха је боље отворила утакмицу серијом 5:0, а затим је, пре свега, поенима ван линије 6,75 дошла до предности 12:6. Након тајмаута тренера Радоњића, црвено-бели су колико толико пронашли ритам у нападу и смањили заостатак, али је домаћин новом серијом у завршници деонице стигао до предности 20:12.

За разлику од прве четвртине, српски шампион је стрпљивије градио нападе у наставку и после 4 минута игре смањио заостатак на минус 4, 25:21. Таман се чинило да су црвено-бели ухватили прикључак, али је онда на сцену ступио Немања Недовић и са 7 везаних поена донео двоцифрену предност свом тиму 32:21. Реаговао је минутом одмора стратег Радоњић, али ни то није много помогло јер је његов тим наставио са лошим издањем на оба дела терена, а шпански тим је знао како то да казни и на велики одмор оде са 43:27. Најефикаснији био је Јовић са 7 поена.

Коначно је прорадио шут споља црвено-белих који су тројкама Лазића и Гудурића па потом и закуцавањем Милера смањили заостатак на 51:41, за нови тајмаут  Јоана Плазе. Као у трансу играо је Марко Гудурић који је за кратак период убацио 12 поена и уз колективно агресивну одбрану, српски шампион је пришао на 57:53. Ипак, тројком у последњој секунди треће деонице, шпански тим је водио 60:53 пред последњу четвртину.

Наставили су кошаркаши Звезде са разноврсном игром у нападу, а прво вођство свом тиму доноси Симоновић са две тројке 61:60. Фантастична подршка Звездиних навијача константно је стизала са трибина шпанске дворане. Прорадила је пицк анд ролл игра Јовића и Цирбеса, што је гостујућем тиму донело плус 5, 70:65, 3 минута пре краја. Финиш четврте четвртине протекао је у знаку Марка Симоновића који је са нове две тројке одвео Звезду на плус 9 и омогућио мирну завршницу за српски тим. Какво само друго полувреме изабраника Дејана Радоњића, који су у потпуности променили ритам игре и тимском одбраном дошли до седмог тријумфа у Топ 16 фази Евролиге.

КК Црвена звезда Телеком:  Кинзи 6, Ребић, Дангубић 2, Лазић 3, Мицић 3, Тејић, Симоновић 12(4/7 за три), Гудурић 12, Јовић 16(24 индекс), Милер 11, Цирбес 9, Штимац 4.

Нема много одмора за кошаркаше Црвене звезде Телеком који већ у уторак од 20 сати играју други меч полуфиналне плеј оф серије АБА лиге у Загребу против Цедевите.