Пораз у Ријеци, Звезда без Лиге шампиона

29

Црвена звезда је у реванш мечу треће рунде квалификација за Лигу шампиона изгубила у Ријеци са 15:8 и тако остала без Лиге шампиона, пошто је поражена и у првој утакмици.

Наши ватерполисти су одлично почели и повели су са 4:1. У тим моментима одличан је био центар Никола Томашевић, који је постигао два гола. Црвено-бели су одржавали предност и у наставку, па су средином друге четвртине водили са 6:3. Ипак, домаћи су успели до краја првог полувремена да се врате у игру и смањили су предност Звезде на гол заостатка – 5:6.

Домаћи су у наставку заиграли много боље, за неколико минута су дошли до преокрета, а четврту деоницу су добили резултатом 6:0.

Приморје ЕБ – Црвена звезда 15:8 (1:4, 4:2, 4:2, 6:0)

Базени Кантрида. Гледалаца 1.000

Судије: Сергеј Наумов (Русија) и Марк Коганов (Азербајџан). Делегат: Гианни Лонзи (Италија)

ПРИМОРЈЕ ЕБ: Вићан (6 обрана), Бурић 1, Раду 4, Крапић, Буљубашић 2, Сукно 1 (1), Муслим 2, Петровић 1, Мудражија, Елез 1, Шетка 1, Xави Гарциа 1, Буљубашић, Чубранић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драксимовић, С. Рашовић 3 (1), Драшковић, Танкосић, Томашевић 3, Ешкерт 1, Бијелић, В. Рашовић 1, Ранђеловић, Његован, Рацков, Обрадовић, Тановић.

Играч више: Приморје ЕБ 11 (7) Црвена звезда 8 (4)

Петерци: Приморје ЕБ 1 (1) Црвена звезда 1 (1)