Црвено-бели рутински до четвртфинала

29

Рутинском победом над Јединством у Старој Пазови, одбојкаши Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије.

У првом мечу осмине финала, црвено-бели су без већих проблема савладали домаћина са 3:0, по сетовима 25:18, 25:12, 25:18 за 62 минута игре и тако су направили први корак ка одбрани трофеја освојеног прошле сезоне.

Одбојкаши Јединства успели су у првом сету да колико толико одрже прикључак за екипом Драгана Кобиљског до резултата 15:16 за црвено-беле. Звезда се потом „одлепила“ на четири поена предности, да би на крају везала три поена и повела са 18:25.

На крилима игре у завршници првог сета, наши одбојкаши су фуриозно кренули у други сет. Брзо су стекли три поена вишка, а до техничког тајм аута црвено-бели су водили са 6:12. Домаћин је био потпуно деморалисан, што су црвено-бели максимално искористили, дозволили ривалу још свега шест поена и дуплирали своје вођство – 12:25.

Трећи сет је био само формалност. Наши првотимци су поново повели и то вођство постепено повећавали. До краја одбојкаши Црвене звезде су стекли седам поена вишка и са 18:25 обезбедили пласман међу осам најбољих екипа у најмасовнијем такмичењу.

Преосталих седам утакмица осмине финала одиграће се од 25. – 27. новембра, а комплетан распоред и сатница ће накнадно бити саопштени.

ЈЕДИНСТВО (СП) – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (18:25, 12:25, 18:25)
Дворана: Хала спортова. Гледалаца: 200. Судије: Игор Миљковић и Дејан Рогић. Трајање меча: 62 минута.
ЈЕДИНСТВО (СП): Младеновић (либеро), Лазаревић, Станић 1, Манојловић 3, Радишић, Мајсторовић 6, Станишић, Пајић 10, Мадић 7, Матијашевић 2, Скокна (либеро), Паравиња 1. Тренер: Жељко Вукелић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 5, Јевтић (либеро), Стоиловић 8, Гмитровић 11, Копривица 11, Милутиновић 5, Нејић 8, Мартиновић 3, Кецман 7, Павловић 1, Буцуљевић 5. Није играо: Стефановић. Тренер: Драган Кобиљски.