Звезда силна у Словенији

23

Одбојкашице Црвене звезде забележиле су максималну победу у првом мечу шеснаестине финала Купа ЦЕВ. Црвена звезда је, у Словенији, савладала Калцит Камник са 3:0, по сетовима 25:16, 25:14 и 25:16, после 71 минута игре.

Словенке су водиле само на почетку меча. Изабраницама Бранка Ковачевића требало је мало времена да упознају противника, па су после вођства од 10:7 за домаћина преокренуле резултат у своју корист серијом од 2:9. Било је 16:18 за црвено-беле, када су сјајном игром освојиле седам везаних поена и први сет са 16:25.

Звезда је силовито кренула у другом сету. Повела је са 0:4 и ту предност одржавала до првог техничког тајм аута. Средином тог периода игре црвено-беле су стекле 11 поена вишка које су потом претвориле у вођство од 0:2 – 14:25.

Да је квалитет далеко на страни наших дама видело се почетком трећег периода игре када су црвено-беле повеле са 2:11. Потом су се мало опустиле што је Камник искористио да приђе на три поена заостатка (9:12). Ипак, Звезда није дозволила било какво изненађење, па су рутинском игром привели меч крају – 16:25.

Реванш утакмица ће се одиграти 25. новембра у дворани Шумице у Београду од 19 часова.

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се “златни сет” до 15 поена.

Уколико елиминишу Словенке, црвено–беле ће у осмини финала (10. и 17. децембар) играти против победника дуела Роте Рабен Вилсбибург (Немачка) – Локомотива Баку (Азербејџан).

У случају елиминације, Црвена звезда ће такмичење наставити у шеснаестини финала Купа Изазивача 2015, 10. и 17. децембра, против победника двомеча 2. кола: Стод Волеј Стејнкјер (Норвешка) – Слидрехт Спорт (Холандија).

КАЛЦИТ КАМНИК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (16:25, 14:25, 16:25)
Спортска дворана – Камник (СЛО). Гледалаца: 300. Судије: Миклош Хорват (Мађарска) и Ерјон Мујо (Албанија). Трајање меча: 71 минут.
КАМНИК: Крањц, Барнс 3, Божич, Крегар, Борко 4, Врховник 5, Игличар 10, Хрибар 1, Јерала (либеро), Шчука 5. Није играла: Форштнарич. Тренер: Гаспер Рибич.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Трнић 8, Јакшић, Поповић 8, Хелић 16, Росић (либеро), Миленковић 10, Кецман 13, Миловитс 6. Нису играле: Чанак, Брђовић, Букилић, Стијепић. Тренер: Бранко Ковачевић.