Ранђеловић водио Звезду до победе

44

Ватерполисти Црвене звезде су, предвођени капитеном Савом Ранђеловићем, дошли до убедљиве победе против Медвешчака – 12:5 (4:0, 3:1, 0:3, 5:1).

Звезда је одлично почела и већ након осам минута игре имала је четири гола предности. На крају другог периода резултат је био 7:1 у корист нашег тима, а после сигурне игре у првом полувремену и шест голова предности наши ватерполисти су у наставку одиграли нешто слабије, па су гости из Загреба трећу деоницу добили резултатом 3:0.

Ипак, шампион Србије није дозволио резултатску неизвесност и на крају је тријумфовао 12:5. Поред Ранђеловића, расположени су били и Никола Томашевић и Виктор Рашовић, који су постигли по два гола. На другој страни најбољи је био Лука Колар са три поготка.

Звезду је направила сјајну увертиру пред меч са Приморјем у квалификацијама за Лигу шампиона, који се игра у среду на Ташмајдану.

Црвена Звезда – Медвешчак 12:5 (4:0, 3:1, 0:3, 5:1)

Базен Влахо Орлић – Гледалаца: 400. Судије: Рак (Дубровник), Стефановић (Београд). Играч више: Црвена звезда 10 (4), Медвешчак 7 (0). Петерци: Црвена звезда 1 (1), Медвешчак 1 (1).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Драксимовић, С. Рашовић, Драшовић 1, Јовић, Томашевић 2, Ешкерт, Бијелић, В. Рашовић 2, Ранђеловић 4, Његован 1, Рацков 1, Обрадовић 1, Тановић, Јовановић. Тренер: Савић.

МЕДВЕШЧАК: Р. Лазић, Посавец, Струкан, Шкорић, Ф. Лазић, Јосиповић, Јовановић, Томашек, Колар 3, Липеј, Липар, Самодол 1, Шарић 1. Тренер: Колар.

Претходни текстЛалатовић: Овако не може!