Чачански Борац прва препрека у Купу

50

Жребом у хотелу Метропол Палаце одређени су парови завршног турнира Купа Радивоја Кораћа који се у београдској дворани Пионир одржава од 6. до 9. фебруара. Црвена звезда Телеком ће у четвртфиналу за противника имати чачански Борац, а тај меч на програму је 6. фебруара у 18 сати и 30 минута. У случају победе црвено-бели би у полуфиналу играли са победником дуела Раднички – ОКК Београд. Полуфинални ме;еви на програму су 8. фебруара од 17 и 21 сат, а финале се игра 9. фебруара од 20 сати и 30 минута.

Жреб је био полудиригован што значи да у четвртфиналу нису могли да се састану тимови из АБА лиге. Куглице са именима клубова извлачили су легендарни кошракаши Немања Ђурић, Блаж Котарац, Игор Ракочевић и Миролсав Берић. Остали парови четвртфинала Купа Радивоја Кораћа су: Партизан НИС – ФМП Железник и Мега Визура – Црнокоса.

Црвена звезда Телеком брани трофеј освојен прошле године у Крагујевцу победом у финалу над Партизаном резултатом 78:69. Црвено-бели су у досадашњој историји шест пута освајали пехар намењен победнику националног Купа. Било је то 1971, 1973, 1975, 2004, 2006. и 2013. године.

Улазнице за утакмице финалног турнира Купа Радивоја Кораћа продаваће се по следећим ценама: четвртфинале: трибине 200 динара, партер 400 динара, плава и бела ложа 600 динара, централна ложа 800 динара. Полуфинале: трибине 300 динара, партер 500 динара, плава и бела ложа 700 динара, централна ложа 1000 динара. Финале: трибине 500 динара, партер 700 динара, плава и бела ложа 1000 динара, централна ложа 1500 динара. Накнадно ће бити саопштено када ће карте бити пуштене у продају.

Претходни текстРадоњић: Концентрисано и обазриво са Паниониосом