Пораз црвено белих од Широког

32

Кошаркаши Црвене звезде ДИВА су поражени у утакмици 25. кола АБА лиге у гостима од екипе Широког са 76:66 (17:13, 17:15, 22:16, 20:24).

После две узастопне победе у регионалној лиги црвено бели су доживели пораз. Од почетка меча наши кошаркаши су били у заостатку. Домаћи играчи су повели 8:2 и ту предност одржавали до краја првог периода (17:13). Имала је Звезда прилику и да изједначи на старту друге четвртине, али нису искористили прилику када домаћини нису успели читава три минута да убаце лопту у кош. Играчи Широког то кажњавају и долазе до предности од 8 поена. На одмор се отишло при резултату 34:28.
У наставку сусрета долази до пада концентрације код наших кошаркаша и противничка екипа прави серију од 14:3 и стиче 17 поена предности. У последњој четвртини наши момци су успели само да смање предност противника на 10 поена. До краја утакмице није се десила битнија промена резултата па је утакмица завршена победом домаћих са 76:66.
Наредну утакмицу црвено бели играју против Крке у Пиониру у суботу 3. марта са почетком у 20 часова.

ШИРОКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДИВА 76:66 (17:13, 17:15, 22:16, 20:24)
Спортска дворана у Широком Бријегу. Гледалаца: 2.500. Судије: Шутуловић, Драгојевић, Мајкић.
ШИРОКИ: Владовић 6, Планинић 20, Рамљак 4, Пилепић 12, Нелетилић, Билиновац 2, Першић 2, Шакић 15, Бараћ 10, Колинс 5.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДИВА: Човић 2п 3ас, Цветковић 2, Илић 9п 4ск 3бл, Лазић 2п 4ас, Недовић 2, Лешић 4п 4ск, Суботић 7п 6ск, Томас 15п 5ск, Милутиновић 9, Б. Поповић 6п 4ск 5ас, П. Поповић 8.