Црвено белима измакла победа

31

Кошаркаши Црвене звезде Београд поражени су у заосталој утакмици 17. кола АБА лиге од Цедевите са 96:91 (18:17, 24:28, 24:18, 30:28).

Мало је фалило нашим кошаркашима да направе изненађење и победе Цедевиту у Загребу. Загрепчани су имали више среће у завршници меча и остали непоражени на свом терену. Црвено бели су меч почели мало стегнуто и у првом периоду игре губили са 13:6. Због лоше серије Цедевите са линије 6,75 (7-1) наши кошаркаши су се консолидовали, али ипак завршили прву четвртину са минусом од једног поена (18:17). У 12. минуту наш тим долази до првог вођства на утакмици тројком Андрије Милутиновића (20:22). У тим тренуцима Звезда је доминирала у скоку и захваљујући добрим потезима Милутиновића, Лешића и Петра Поповића дошла до значајне предности (34:41). Након тога црвено бели нису могли да нађу решење за зону Загрепчана, али су ипак отишли на одмор са малом предношћу (42:45).
У наставку сусрета Лешић добија техничку грешку и наша екипа долази у мали минус. У наредних пет минута се водила велика борба.Недовић и Лешић су успели да направе разлику и дођу до +6 (52:58). Ипак серијом од 8:0 и чврстом одбраном Цедевита на креају трећег периода води са 66:63. До самог краја меча резултат се ломио. Ривали су били изједначени и на 56 секунди до краја на семафору је стајао резултат 89:89. Домаћини користе само једно слободно бацање и лопта је за Звезду. Велику шансу да резултат преокрене у нашу корист пропустио је Омар Томас коме судије досуђују кораке. Светислав Пешић бурно реагује, добија техничку и напушта клупу црвено белих. У пенал завршници Црвена звезда Београд неуспева да дође до изненађења и сусрет се завршава резултатом 96:91 за Цедевиту.

ЦЕДЕВИТА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА БЕОГРАД 96:91 (18:17, 24:28, 24:18, 30:28)
Дворана у Сутинским врелима. Гледалаца: 3.000. Судије: Јавор (Словенија), Лепетић (Црна Гора) и Краљ (БиХ)
ЦЕДЕВИТА: Дрејпер 13, Опачак 5, Смодиш 10, Петровић, Вукушић 20, Багарић, Билан 9, Принц 2, Овенс 4, Ворен 7, Цар 8, Баждарић 18.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА БЕОГРАД: Човић 7, Цветковић, Илић 9п 3ск, Лазић 5, Недовић 4, Лешић 13п 7ск, Суботић 2, Николић, Томас 23п 10ск 2ас 3укл, Милутиновић 15п 7ск 3ас, Б. Поповић 2п 2ск 3ас, П. Поповић 11п 7ск.