Брз опоравак

87

Кошаркаши Црвене звезде успели су брзо да се опораве после тешког пораза од ФМП и у још једном дербију, у 3. колу Суперлиге савладају Хемофармса – 93:84 (20:24, 33:11, 23:24, 17:25). Најефикаснији код црвено-белих били су Тадија Драгићевић са 27 поена, Омар Кук постигао је 18, а Вујадин Суботић и Мирослав Раичевић по 12.

Звезда сада има скор од две победе и једног пораза, док је Хемофарму ово био први неуспех после две победе.

Наши кошаркаши су после лошије игре у првој четвртини до полуремена практично успели да преломе меч. Агресивнија игра и боља организација напада веома брзо су донели резултат, па су пулени Стевана Караџића серијом 23-7 у другој деоници стигло до комотног вођства – 53:35. Одличном Борису Бакићу брзо су се прикључили Омар Кук и Вујадин Суботић.

Црвено-бели су и у наставку држали контролисали меч. Захваљујући расположеном капитену Тадији Драгићевићу, који се разиграо после одмора, изабраници Стевана Караџића успешно су одржавали стечену предност. Хемофарм је, са друге стране, парирао Звезди, али нису имали начин да надокнаде високу предност коју је ривал стекао током других 10 минута игре.

У последњој четвртини екипа Владе Вукоичића наметнула је жесток ритам, „тројкама“ Марковића стигла до „минус пет“ (84:89) у последњем минуту, али није било времена за евентуални преокрет.
Оба тима одлично су шутирала за три поена (Звезда 8-19, Хемофарм 8-20), али је домаћи састав био бољи у шуту за два (Звезда 23-38, Хемофарм 19-34), па је тако надокнађено седам скокова минуса (Хемофарм 30, Звезда 23).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХЕМОФАРМ 93:84
(20:24, 33:11, 23:24, 17:25)