Славље у дербију

42

Рукометашице Црвене звезде славиле су у градском дербију против Радничког (27:26) у 12. колу Суперлиге. Црвено-беле су до вредне победе стигле одличном игром у финишу. Домаћин је био у вођству током већег дела сусрета, али су наше девојке стрпљивом партијом у последњих пет минута стигле до преокрета.

Тек прво изједначење виђено је у 57. минуту – 25:25. Преко Кристине Лашћевић Звезда потом са пенала стиже до првог вођства – 26:25, али Марина Дмитровић доноси ново изједначење. Црвено-беле још једном постижу гол, на који „крсташице“ нису имале одговора из чак два напада. Последњи је био после фаула, а шут Марине Дмитровић уз звук сирене завршио је на пречки наег гола и тако је Звезда осигурала победу. Црвено-беле су осме на табели Суперлиге са осам бодова, а наредни меч играју за викенд против Врњачке Бање.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 26:27 (14:12)