Мајсторица одлучује о шампиону АБА лиге

81

Кошаркаши Црвене звезде мтс нису успели да савладају Будућност у четвртој финалној утакмици плејофа АБА лиге. Црвено-бели су поражени у дворани ’’Морача’’ резултатом 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22).

Велика борба виђена је у Подгорици, црвено-бели су били у игри готово свих 40 минута, али су нијансе одлучиле у корист домаћина. Неколико шутева који су практично изашли из обруча преокренули су у корист Будућности па су црвено-бели изгубили резултатом 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22).

То значи да ће о шампиону АБА лиге одлучивати мајсторица у Београду. Она је заказана за понедељак 22. априла у дворани ’’Александар Николић’’. Црвена звезда ће бити домаћин и имаће прилику да пред најбољим навијачима поново подигне пехар и врати се у Евролигу.

Почетак утакмице припао је црвено-белима који су имали вођство у раној фази утакмице.  Међутим, гости су предвођени искусним Едвином Џексоном направили серију 8:0 и стекли вођство 14:10. Звезда је узвратила. Феноменално је у тим тренуцима играо расположени Мо Фаје који био најзаслужнији уз Билија Берона за нову серију Звезде. Фаје је крунисао партију са пет везаних поена и црвено-бели су имали предност на крају првог квартала – 20:25.

На почетку другог периода изабраници Милана Томића су изгубили нападачки ритам. Готово четири минута без коша црвено-белих је домаћин искористио и серијом 7:0 преузео вођство. А, онда је на сцену ступио феноменални Били Берон. Креирао је серију 13:2 и црвено-бели су имали највеће вођство на утакмици 29:38. Звезда је у завршници имала прилику и да повећа вођство, али мали пад концентрације и срећа на страни Будућности смањили су разлику Београђана. Кларк је погодио тројку уз звук сирене из немогуће ситуације па је на полувремену резултат био 35:38.

У раној фази трећег периода Били је наставио да погађа и са две тројке креирао нову серију црвено-белих. Звезда је дошла до десет поена предности, а онда је Будућност узвратила серијом која је водила преко техничких грешака и са линије пенала. Од резултата 41:51, Будућност је направила серију 16:5 и стекла вођство после дуго времена – 57:56. Серију је прекинуо Мајк Оџо поенима из рекета па је Звезда након 30 минута имала пола коша предности – 57:58.

Према очекивањима последња деоница донела је игру ’’кош за кош’’. Ниједна екипа није долазила до осетнијег вођства, играло се на граници фаула и одлучивало се у последњих неколико минута. Срећа није била савезник Црвене звезде, шутеви су излазили из обруча, док је на другој страни Норис Кол готово све погађао. Будућност је у последња два минута направила серију 7:0 док Били Берон није погодио тројку за 79:75 на 40 секунди пре краја.

Међутим, времена је било мало и Будућност је успела да сачува предност.

Будућност Воли – Црвена звезда мтс 84:80 (20:25, 15:13, 22:20, 27:22)

Црвена звезда мтс: Човић 2, Кешељ, Давидовац 8 (4ск), Ненадић, Лазић, Фаје 14 (7ск, 4ас), Берон 24, Добрић 14, Симанић, Риверс 3 (5ск), Цирбес 7 (5ск), Оџо 8 (10ск).