Звезда успешна на старту Топ 16

87

Кошаркаши Црвене звезде мтс савладали су у првом колу Топ 16 фазе Еврокупа екипу Лиможа на свом паркету резултатом 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18).

Прво коло Топ 16 фазе Еврокупа, у групи Г, донело је занимљив сусрет у дворани „Александар Николић“ у коме је Црвена звезда славила против француског Лиможа 83:71 (25:16, 15:16, 18:21, 25:18). Пред 5897 гледалаца, најбољи појединци у победничком тиму били су Берон са 13 поена и Човић са 12 поена и 6 асистенција.

Стартна петорка Црвене звезде мтс: Регланд, Лазић, Симанић, Цирбес, Берон.

У брзом ритму који је наметнут од самог старта меча, црвено-бели су се боље снашли и након првих пет минута стекли предност 17:11. Регланд је сјајно отворио сусрет са девет поена у првој деоници и био мотор шампиона Србије који је на крају прве четвртине водио 25:16.

Централна фигура друге деонице био је Бориша Симанић, са неколико сјајних потеза на обе стране терена, што је кошаркашима Звезде донело двоцифрену предност 35:22. Препуна дворана „Александар Николић“ по ко зна који пут је била шести играч црвено-белима, који су знали на најбољи начин да одговоре и на велики одмор оду са предношћу 40:32. Берон и Регланд били су најефикаснији са по девет постигнутих поена.

Гости су боље отворили друго полувреме, са неколико лаких поена из контре, и у пар наврата прилазили на минус 3. Физички изузетно захтевна утакмица, црвено-бели нису успевали да се резултатски одлепе, али су ипак пред последњу деоницу садржали предност 58:53.

Да Звезда игра са 12 играча најбоље је показала последња четвртина, у којој су преко потребну снагу са клупе донели Човић, Кешељ и Давидовац и од резултатског егала црвено-бели су отишли на 71:61, четири и по минута пре краја меча. Није било повратка за француски тим, квалитет изабраника Милана Томића дошао је до изражаја када је било најпотребније и на крају сигурна победа 83:71 на старту Топ 16 фазе Еврокупа.

Црвена звезда мтс – Лимож (25:16, 15:16, 18:21, 25:18)

Црвена звезда мтс: Регланд 9 (5ас), Човић 12 (6ас), Кешељ 9, Перпероглу 10 (8ск), Давидовац, Ненадић, Лазић, Берон 13, Ристић, Симанић 11 (6ск), Цирбес 11, Оџо 8.