Тријумф црвено-белих у Шапцу

102

Ватерполисти Црвене звезде остварили су победу на гостовању Шапцу резултатом 8:9 у 8. колу Регионалне А1 лиге.

Црвено-бели су након одласка Дејана Савића са места шефа стручног штаба успели да зебележе вредан тријумф предвођени новим тренером Александром Филиповићем.

Током читавог меча екипе су се смењивале у вођству. Црвена звезда је на крају треће четвртине стекла предност од два гола (6:8). Домаћи су у последњем периоду игре успели да изједначе, али је наша екипа голом Вељка Танкосића у последњем минуту тријумфовала резултатом 8:9.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је Вељко Танкосић са 3 постигнута гола. По два су дали Милош Максимовић и Марко Радовић, док су се по једном у листу стрелаца уписали Андриа Битадзе и Борис Поповић.

Следи пауза у Регионалној лиги до 12. јануара 2019. године, а црвено-бели ће у среду 19. децембра гостовати Стеауи у Букурешту у 5. колу ЛЕН Лиге шампиона.

ШАБАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 8:9 (2:1, 1:3, 3:4, 2:1)

Шабац – Градски базен. Судије: Лазар Анђушић и Иван Раковић. Играч више: Шабац 11(1), Црвена звезда 15(4). Петерци: Шабац 1(1), Црвена звезда 1(0).

ШАБАЦ: Пјетловић, Ераковић, Марковић 1, Репановић, Тохољ, Велкић 1, Рогач 4, Лукић 2, Јанковић, Вучинић, Боловић, Лука, Вукадиновић, Васовић. Тренер: Миодраг Мировић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краљ, Танкосић 3, Максимовић 2, Бурсаћ, Перковић, Васић, Битадзе 1, Жежељ, Илић, Поповић 1, Шулц, Радовић 2, Тодоровски, Љубеновић. Тренер: Александар Филиповић.

Претходни текстЦрвена звезда сигурна у Сремској Митровици – 11:0
Следећи текстЦрвена звезда одбранила Куп Србије!