Црвена звезда сигурна у Сремској Митровици – 11:0

41

Кошаркаши Црвене звезде мтс остварили су једанаесту узастопну победу у АБА лиги. Црвено-бели су у Сремској Митровици савладали Мега Бемакс резултатом 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14).

Кошаркаши Црвене звезде мтс настављају да ређају победе. Након репрезентативне паузе црвено-бели су остварили и трећи убедљив тријумф и то на изразито незгодном гостовању екипи Мега Бемакса -68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14).

Изабраници Милана Томића су контролисали утакмицу током готово свих 40 минута. Кључ је био у доброј одбрани, баш као и на недавној утакмици против Бреше у Еврокупу. До кључне предности Звезда је дошла у завршници првог периода и почетком другог када је фуриозном серијом 14:2 стекла 13 поена предности (17:30) и то након тројке Стратоса Перпероглуа. До краја утакмице гранитна одбрана је чувала предност и трасирала пут до фантастичног скора у АБА лиги – 11:0.

Најефикаснији актер утакмице био је Стартос Перпероглу који је убацио 17 поена и уз то придодао пет скокова и четири асистенције. Пратили су га Били Берон са 14 и Џо Регланд са 13 кошева.

Прво полувреме утакмице је заиста заличило на невероватно издање црвено-белих у 9. колу Еврокупа против Бреше. Одбрана је била на сличном нивоу па је екипа Мега Бемакса за 20 минута постигла само 25 поена. Звезда је на полувреме отишла са високих ’’плус 17’’ – 25:42.

У другом полувремену ритам утакмице је мало опао и виђен је велики број слободних бацања. Међутим, рецепт је и даље био исти – чврста одбрана која је константно чувала сигурно вођство које је у једном тренутку ишло и до 20 поена (42:62) на 13 минута пре краја и то након поена Мајкла Оџа.

Предност до краја се није доводила у питање. Борбена Мега је успела да у једном тренутку смањи предност на шест поена заостатка, али је то било у самој завршници. Свако питање победника је решено поенима Билија Берона који су вратили двоцифрено вођство и поставили коначан резултат – 68:78.

Мега Бемакс – Црвена звезда мтс 68:78 (15:20, 10:22, 22:22, 21:14)

Црвена звезда мтс: Регланд 13, Перпероглу 17 (5ск, 4ас), Давидовац 2, Ненадић 3, Лазић 5 (4ск), Фаје 5 (10ск), Берон 14 (4ск, 4ас), Добрић, Ристић, Симанић 8 (4ск), Цирбес 6, Оџо 5 (4ск).

Милан Томић:

Честитао бих својим играчима на доброј утакмици јер мислим да смо стварно контролисали утакмицу током свих 40 минута. У последњој четвртини Мега је дошла на шест разлике, али смо одмах одреаговали. Знали смо да Мега иде на скок у нападу, а на овој утакмици су успели да узму само осам офанзивних скокова. Једини проблем који смо имали је брањење игре у транзицији током читаве средине, али како сам и говорио играчима, утакмица не може да се заврши 0:0. Негде ћеш добити лаке поене, али генерално сам задовољан игром. Честитао бих мојим играчима и веома сам задовољан што смо након првог дела сезоне у АБА лиги на првој позицији и тако треба и да остане.