Звезда савладала Печуј

71

Црвена звезда је савладала у другом мечу на „Гоцсеј купу“ екипу Пинк-Печуј 424, 68-63. Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 18 поена.

Црвена звезда је пружила много бољу игру у односу на јучерашњи дуел против домаћина Залаегершега. Након прве четвртине, која је припала екипи из Печуја али је била уједначена, Звездине даме су имале контролу над утакмицом и већ до полувремена дошле до двоцифрене предности, коју су одржавале током већег дела меча.

На крају, иако је могло да буде убедљивије, екипа Пинк-Печуј је успела у последњем периоду на смањи разлику и дође до коначних 68-63.

Најефикаснија је била поново Снежана Богићевић са 18 поена, Прља и Ивана Катанић су постигле по 13.

Тренер Драган Вуковић је задовољан након прве победе у Мађарској.

Као што сам и најавио, данас је било много боље на терену. Боље смо играли, са више енергије и више концентрације. Победили смо 68-63, али смо водили током већег дела утакмице са десетак разлике. Мало смо се „стегли“ пред крај, али сигурно смо утакмицу привели крају.

У последњем мечу турнира, црвено-беле ће сутра одмерити снаге на ЦБМ Карго-Уни из Ђера, од 11:45.

Претходни текстМилојевић: Прави дерби пред нама