Финцима победа, Звезди пласман у Куп Изазивача

37

Одбојкаши Црвене звезде поражени су у шеснаестини финала Купа ЦЕВ од ВаЛеПа Састамале, али ће такмичење наставити у шеснаестини финала Купа Изазивача. После пораза од 3:1 у првом мечу у Финској, црвено-бели су доживели пораз и на свом паркету резултатом 2:3, по сетовима 25:23, 23:25, 25:23, 22:25, 12:15 за 146 минута игре.

Наши одбојкаши су морали да крену на све или ништа од самог почетка. Нападали су, више ризиковали, али им се на крају велики труд није исплатио. Почело је жестоко. Екипе су се смењивале у вођству на самом старту. Након другог техничког тајм аута црвено-бели долазе до два поена предности (17:15), али су гости одговорили са четири узастопна поена и преузели су вођство. Кобиљски је реаговао тајм аутом и изменом коректора. У самој завршници првог сета ВаЛеПа је водила са 20:22, али су наши серијом од четири поена дошли до две сет лопте. Другу су искористили и повели са – 25:23.

Слично је било и у другом сету. Водила се велика борба, а Финци су пред крај сета имали вођство од 17:21. Међутим, изабраници Драгана Кобиљског се нису предавали. Успели су да смање вођство приђу на поен заостатка, али су гости искористили трећу сет лопту и изједначили резултат – 23:25.

На почетку трећег периода игре гости су наставили са добром игром и имали су благу предност све до првог техничког тајм аута. Црвено-бели потом преузимају вођство које нису испустили до краја сета. Звезда је повела са 20:17 након чега је изгубила наредна три поена. Тренер црвено-белих је затражио тајм аут, а онда је уследила серија нашег тима од 3:0, а врло брзо и је дошло и ново вођство у сетовима – 25:23.

Четврти сет је одлучивао о томе да ли ће Звезда успети да обезбеди играње „златног сета“ или ће Финци у наредну рунду. Звезда је успела да одржи прикључак до резултата 6:6, а онда су гости до краја диктирали своју игру. Повели су са 6:9, а потом и 10:16. Наши одбојкаши су покушавали да сустигну ривала, али у томе нису успели, па су Финци прославили пролаз у наредну рунду – 22:25.

Иако је пети сет био пука формалност, одбојкаши два тима су и даље играли на високом нивоу. Ипак, црвено-бели нису имали снаге да забележе макар тријумф у овом мечу, па су на крају Финци славили са 12:15.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Александар Благојевић са 22 поена. Александар Околић је додао 17 поена (6 блокова), а Душан Стојсављевић 14 поена. У гостујућем тиму одличну партију су пружили Оли Кунари са 26, односно Анси Весанен са 21 освојеним поеном.

Црвено–бели ће такмичење наставити у шеснаестини финала Купа Изазивача (2. и 16. децембар) против победника дуела 2. кола Купа Изазивача: Анортозис Фамагуста (Кипар) – Хапоел Кфар Саба (Израел). Први меч је добио представник Израела са 0:3 (16:25, 23:25, 18:25).

Црвена звезда – ВаЛеПа 2:3 (25:23, 23:25, 25:23, 22:25, 12:15)
Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 550. Судије: Мауро Карло Гитре (Италија) и Славиша Кузмановић (БИХ). Трајање меча: 146 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Околић 17, Јевтић (либеро), Шкрбић 8, Гмитровић 3, Стојсављевић 14, Мунћан 8, Благојевић 22, Вељовић, Буцуљевић 3. Нису играли: Ђурђевић, Штавлић и Милутиновић. Тренер: Драган Кобиљски.
ВАЛЕПА: Весанен 21, А. Еско 1, Крастинс 3, Јокинен 9, Оксала 2, М. Еско 2, Левченко 13, Корхонен (либеро), Венски 13, Кунари 26. Тренер: Угис Крастинс.

Претходни текстРосић: Очекујем победу у три сета