Пораз кошаркашица од Радивој Кораћа

47

Кошаркашице Црвене звезде доживеле су трећи узастопни пораз у Првој лиги. Овога пута боље од наших девојака биле су кошаркашице Радивоја Кораћа које су тријумфовале резултатом 55:69.

Црвено-беле су добро отвориле меч и повеле после првих 10 минута са 14:9. Равноправна борба водила се све до пред крај треће четвртине када је Звезда повела са 36:35. Гошће су се потом серијом од  0:10 одлепиле од наших дама и стечено вођство постепено повећавали да би на крају однеле тријумф са 14 поена разлике.

У нашој екипи највише се истакла Александра Катанић која је остварила дабл дабл учинак постигавши 19 поена и забележивши 11 скокова.

Црвена звезда се налази на седмом месту на табели са две победе и 4 пораза. У наредном колу наше кошаркашице ће гостовати Врбасу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – РАДИВОЈ КОРАЋ 55:69 (14:9, 9:16, 15:22, 17:22)
Дворана: Баскет сити. Гледалаца: 100. Судије: Смиљанић, Мрђа, Стековић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Богићевић 10 (5ск), Вукобратовић, Катанић 19 (11ск, 5из), Ђокић 4, Вучетић 1, Бојовић 7, Луковић, Зукановић, Наумцев 9 (6из, 5ск), Ракић, Чубра, Ђорђевић 5 (6ос).
РАДИВОЈ КОРАЋ: Вучковић 0 (9ск), Спасојевић 8, Станчић, Мандић 20 (8из, 6ас, 5ск), Новаковић 3, Максимовић 4 (8ск), Брајковић 6, Ђорђевић 6, Јакшић 18 (6ск), Капор, Стојиљковић 2, Софранац 2.

Претходни текстСтанковић: Затворио сам круг