Звезда јесењи првак

37

Рукометаши Црвене звезде победили су Младост Раднички 25:24 (12:15), у 15. колу Суперлиге. Звезда се овим тријумфом осамосталила на челу табеле, пошто је другопласирана Колубара у петак играла нерешено са Војводином и тако се изједначила са Звездом.Прво полувреме се показало да Звезди неће бити ни мало лако да дође до нових бодова.Јак отпор гостију и доста техничких грешака наших рукометаша довели су до тога да се на одмор оде са минус три.

Дуго су рукометаши Звезде и у другом полувремену тражили прикључак да би тек у последњим тренуцима меча дошли до гола предности који им је до самог краја обезбедио неопходне бодове за мирну зиму на челу табеле где им је и место.Најефикаснији у редовима Црвене Звезде био је Павлов са шест погодака,за њим следе Перуничић 5 ,Вукас 4, Босић 3,  Курбалија 2, Пејовић 2. Звезда је у овој утакмици играла без средњег бека Милашевића који је имао тровање непосредно пред утакмицу.

Првенство се наставља (16-17.02.2008).Црвена Звезда дочекује Пролетер из Зрењанина на свом терену.