Сви Звездаши су у среду увече били у прилици да на нивоу 200 Београдске Арене на северној страни виде нешто потпуно ново…
Изложба великог броја дресова, сувенира, слика, заставица, генерално ствари које сведоче о пребогатој историји Црвене звезде очекивано је привукла велику пажњу свих који су се пре утакмице затекли на „средњем прстену“ Београдске Арене.
Многи реквизити, дресови… су заиста вечни и за сва времена, а њихова вредност не може да се измери. Оно што је задовољство клуба је да смо по први пут кроз ову изложбу многим Звездашима омогућили да и на овај начин виде величину овог клуба: Они старији да се подсете, млађи да се упознају са пребогатом историјом КК Црвена звезда.
Први део изложбе, чија је поставка била у среду пред нашим навијачима, осврнула се на период од 1945. године и оснивања нашег клуба, па до 1974. године и освајања првог интернационалног трофеја који је један тада српски а и југословенски клуб освојио – Куп Купова који је наша Црвена звезда освојила у италијанском граду Удине са професором Николићем, Моком Славнићем, Дуцијем Симоновићем, Драганом Капичићем…
Изложба сведочи о почецима КК Црвена звезда, оснивању нашег клуба, људима који су од Црвене звезде у првој деценији од родоначелника кошарке на овим просторима направили десетоструког узастопног шампиона, а себе касније промовисали у чланове Кошаркашке куће славних. На тај податак који многи покушавају да забораве или га унизе морамо да будемо поносни! Небојша Поповић, Бора Станковић, Професор Александар Николић, и Срђан Шапер… али било је ту још великих људи, заљубљеника у кошарку и наших играча: Срђан Калембер, Александар Гец, па онда наше кошаркашице које је тада предводила фаталана Љубица Оташевић.
Имали смо ту част и задовољство да је наш једни нобеловац Иво Андрић био велики Звездаш и заљубљеник у кошарку… Нобелову награду добио је 1961. године, а чланску карту Црвене звезде првих дана оснивања. Почасни је председник КК Црвена звезда од 1952. године… Видећете и његове слике, место где је седео, увек са шеширом, штапом, господског држања..
Сви који посете овај простор заправо су могли да виде кроз много детаља колико је Црвена звезда важна, велика и колико људи је заправо дотакла од свог оснивања и који су је од оснивања до данас учинили великаном европске и светске кошарке…
Други део изложбе који ће бити „постављен“ у петак, бавиће се периодом од касних 70-тих па до данас… И ово је само почетак нечега што ће постати традиција у наредним годинама, а логичан завршетак биће прављење музеја КК Црвена звезда.