Седмица Звезде у Загребу за другу победу у ИХЛ лиги

26

Хокејаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу на гостовњу Младости у Загребу резултатом 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) у ИХЛ лиги.

Црвено-бели су повели голом Вука Крављанца у 14. минуту, а само два минута касније Игор Митровић је дуплирао предност нашег тима.

Крављанац је својим другим голом повисио на 3:0, а онда је и Митровић поново сместио пак у гол домаћих за 4:0. У завршници друге трећине Крављанац постиже и трећи гол за убедљивих 5:0.

Почетком последње трећине у листу стрелаца се уписао и Алекса Гвозденовић, а у 47. минуту Матија Динић је поставио коначан резултат меча – 0:7.

Звездини хокејаши су тако забележили своју другу победу у ИХЛ лиги, а наредног викенда поново гостују у Загребу, овога пута екипи Медвешчак Адмирал.

МЛАДОСТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)

Загреб – Ледена дворана Адмирал. Судије: Саковић, Грожај, Белић. Казне: Младост 6, Црвена звезда 12 минута.

МЛАДОСТ: Јањатовић Лончар, Волберг, Бобинац, Борић, Чеак, Фичур, Ло.Гргурић, Лу.Гргурић, Иџан, Крмпотић, Мандушић, Маројевић, Мирић, Новак, Полонијо, Н.Трстењак, П.Трстењак, Т.Трстењак, Варга. Тренер: Миро Смердељ.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Коренић, Љубимов, Алексић, Динић 1, Драговић, Гвозденовић 1 (3ас), Крављанац 3, Лештарић, Матић, Матовић, Митровић 2, М.Младеновић (1ас), Новаковић, Подунавац (2ас), Шаљић, Шарановић, Станковић, Вујовић, Ђинђић (1ас). Тренер: Павел Поправка.

Претходни текстЗвездин подмладак вицешампионски на Меморијалу „Светислав Ивановић Ес“
Следећи текстСпартак – Црвена звезда 1:5 (0:2)