Медицинар – Црвена звезда 21:32 (11:15)

20

Рукометашице Црвене звезде славиле су убедљиву победу против Медицинара у Шапцу резултатом 32:21 (15:11) у 6. колу Супер рукометне лиге Србије.

Црвено-беле су на почетку имале благу предност, али су домаће успевале да одоле и одрже се у игри све до завршнице првог полувремена. Звезда са четири гола у низу преузима контролу, долази до вођства од 13:10, а онда головима Саре Гаровић и Јелене Агбабе одлазе на одмор са четири гола вишка – 11:15.

Средином другог дела игре Звезда новом серијом од 5:0 предовђене Величковићевом и Недељковићевом стиже до двоцифрене предности (15:25). Рутинском игром екипа Андрије Вукојевића мирно приводи меч крају и долази до убедљивог тријумфа – 21:32.

Црвено-беле су предводиле Миа Недељковић, Теодора Величковић и Јелена Агбаба са по пет постигнутих голова. Теодора Мајкић је постигла 4, а Тијана Симић и Кристина Манчић по 3 поготка.

Почетком новембра на програму је 7. коло Суперлиге када Звездине рукометашице дочекују Младост из Нове Пазове.

МЕДИЦИНАР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 21:32 (11:15)

Шабац – Дворана: ХС „Зорка“. Гледалаца: 400. Судије: Данијел Тривковић и Бориша Милосављевић. Искључења: Медицинар 6, Црвена звезда 14 минута. Седмерци: Медицинар 8(4), Црвена звезда 7(6).

МЕДИЦИНАР: Обрадовић, Илић, Лукић, Радић 3, Бахун, А.Васић 10(2), Лацковић 1, Божић, Т.Васић 1, Цвејић, Дуплан, Спасојевић, Стевић 2, Драгосављевић 1(1), Мандић 2, Ранчић 1(1). Тренер: Ненад Тешић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Стаменић 2(1), Мајкић 4, Момчиловић, Крезовић 1, Глушица, Недељковић 5, Милетић 1, Петковић, Аћимовић, Богуновић 1, Симић 3, Качаревић, Величковић 5, Агбаба 5(4), Манчић 3, Гаровић 2(1). Тренер: Андрија Вукојевић.