Пораз црвено-белих на старту Континентал купа

23

Хокејаши Црвене звезде изгубили су од Лијеж Булдогса резултатом 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) у првом мечу 1. рунде Континентал купа, на турниру који се одржава у Софији.

Црвено-бели су поражени након преокрета, у последњих 10 минута меча. Екипа тренера Павела Поправке је повела у 24. минуту голом Игора Митровића коме је асистирао Срђан Суботић.

Водила је Звезда све до 50. минута игре, а онда је уследио преокрет Белгијанаца. Прво је Шабанов изједначио, а онда је четири минута касније ван Гестел постигао победоносни гол за Лијеж – 1:2.

Звездини хокејаши већ сутра, у суботу 21. септембра од 14.30 часова, играју други меч против домаћег Ирбиса.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛИЈЕЖ БУЛДОГС 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Софија (Бугарска) – Дворана: Палата зимских спортова. Судије: Косидло, Лукосевичијус, Бојађиев, Генков. Казне: Црвена звезда 12, Лијеж 6 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Коренић, Љубимов, У.Новаковић, Подунавац, Шпањевић, Крављанац, Драговић, М.Младеновић, Матовић, Митровић 1, Гвозденовић, Суботић (1ас), Шарановић, Ђинђић, Матић, Шаљић, Вујовић, Станковић, Алексић. Тренер: Павел Поправка.

ЛИЈЕЖ БУЛДОГС: Стегманс, Пасингем, Дистате, Невен, Ван Стуијвенберг, Б.Колоџиејчик (1ас), Хенри, Ван Гестел 1, Шонинг, Смитс, Шабанов 1, Де Смет (2ас), Делмарш, Дарквес, Е.Колоџиејчик, Огер, Делбрасин, Болен, Бони, Де Вринт. Тренер: Гвидо Ламберти-Шарл.