Млађе селекције Црвене звезде почеле са радом

32

Млађе селекције КК Црвена звезда окупиле су се почетком августа и почеле са радом у дворани „Александар Николић“.

Тај врло важан сегмент рада једног клуба током лета доживео је промене, почев од новог координатора млађих селекција и тренера јуниора. Тај одговоран посао од овог лета обављаће Драгољуб Аврамовић, док ће на месту његовог помоћника бити Милан Мајсторовић.

Посао првог тренера кадета обављаће Стефан Атанацковић, Милан Јосић водиће пионирску селекцију , Адам Петровић и Милан Васовић биће задужени за физичку спрему свих млађих селекција почевши од јуниорске.

Комплетан списак свих тренера, помоћника и чланова стручног штаба млађих селекција КК Црвена звезда Меридианбет:

  1. Драгољуб Аврамовић координатор/први тренер јуниорског тима
  2. Милан Мајсторовић помоћни тренер јуниора
  3. Стефан Атанацковић кадетски тренер
  4. Стеван Јовановић помоцни кадетски тренер
  5. Милан Јосић пионирски тренер
  6. Вук Марићпомоћни тренер пионира
  7. Ђорђе Опачић тренер пратецих пионира
  8. Данило Мирјанић тренер пратецих пионира
  9. Адам Петровић кондициони тренер свих селекција
  10. Милан Васовић кондициони јуниора
  11. Ђорђе Царевић физиотерапеут
  12. Вељко Симовић тим менаџер млађих селекција;

Највећу пажњу привукао је свакако долазак Драгољуба Аврамовића који је преузео посао координатора свих селекција и првог тренера јуниорског тима црвено белих:

– Као и свакоме, тако и мени долазак у Црвену звезду представља велики изазов. Свакоме ко је на мом месту ово је велики професионални изазов. Надам се да ће све бити као треба и како смо замислили!

Шта су приоритети у млађим селекцијама, резултат или развој играча за систем Клуба и сениорску кошарку?

– Генерално, сви кажу производња играча, али једно и друго треба да се прати и када причамо о развоју играча, и када причамо и о резултатима. Мислим да једно без другог не може! Наравно, некада не можеш ни да побеђујеш стално, нити да стално освајаш неке титуле. И свака утакмица, свако такмичења и свака сезона има своју тежину. Свакако мислим да једно са другим треба да иде. Кроз то такмичење, победе и поразе, ми њима правимо и неке навике, стварамо карактер, све то иде једно са другим.

Дуго сте у овој причи и неко ко је изградио име као тренер који са великим успехом ради са млађим селекцијама и играчима?

– Нисам баш неко ко има 80 година, али ово ми је петнаеста сезона, и заиста је велико задовољство, јер радим посао који јако волим. Посебно са младим играчима, то су дечаци, касније момци, који се из месеца у месец, из тренинга у тренинг, из сезоне у сезону, мењају, који расту и сазревају. Од дечака кога сте упознали са 12-13 година, па касније са 17-18 година, и касније када се сретнемо, а имају 20 и неку годину, тада видиш да је постао одрастао, породичан човек. Рад са млађим селекцијама је мало другачија ствар од тренирања сениорских играча. Уз све то, постоје и те велике промене код њих, школа, девојке, породица, све што утиче на раст и сазревање њих као људи. Није то лак посао, али је велико задовољство.

Пажња медија је неупоредиво већа сада када су млађе селекције у питању, да ли то омета рад и утиче на сазревање и развој играча?

– Зависи како ко схвати и прихвата. Лично, не обраћам пажњу на такве ствари, заиста поштујем неке људе који се баве новинарством, који се баве анализом рада у кошарци,  и млађих кошаркаша и селекција. Има много и савета, виђења ствари, мишљења. Све их треба чути, јер само мудар човек не искористи прилику да саслуша некога и нечији савет, виђење…. По мени, то, са све већом присутношћу медија, има већи утицај има на децу којa са доласком тих медија стичу неку другу слику.

Старосна граница за играче и одлазак у друге средине и професионалне системе је све нижа…

Баш смо се недавно у неком кошаркашком друштву дотакли те теме о старосној граници и како се кошарка мења. Па примера ради, узмимо висину неких бекова, из времена када смо ми играли кошарку. Данас Серхио Љуљ, Јаго, играчи који имају ту висину око 180-185 цм вероватно не би прошли у данашњим селекцијама до сениорскх тимова, јер немају висину 195-200 цм што је било модерно крајем 90тих година. Та висинска и та старосна граница зависе и из нечијег угла гледања. Шта је то млад играч ? У САД је млад играч који завршио колеџ са 22-23 године, а код нас млад играч се сматра дечак који има 17-18 година, са 20 већ није млад играч? И код нас тај момак од 20-21 треба да буде млад играч, да се тако третира, и надам се да ће у нашој лиги бити више таквих играча у распону од 19,20 до 22-23 године. То је оно где ја видим простор за напредак у нашој кошарцирекао је нови тренер јуниора КК Црвена звезда и координатор свих млађих селекција нашег клуба.

Претходни текстМилојевић: Чукарички незгодан где год играмо
Следећи текстЧеститке Звездиним олимпијцима стижу и из Кине