Звездини хокејаши у завршници остали без мајсторице, Триглав шампион ИХЛ лиге

63

Хокејаши Црвене звезде изгубили су у финалу плеј-офа ИХЛ лиге од Триглава из Крања након четири одигране утакмице у серији и резултата 3-1 за тим из Словеније који се тако домогао шампионске титуле.

Црвено-бели су у четвртом мечу у крању изгубили резултатом 4:2 (1:1, 0:0, 3:1).

Имали су изабраници Игора Косовића два пута предност. Повела је Звезда већ у 2. минуту голом Марка Младеновића, а домаћи су изједначили преко Бертонцеља. У другој трећини није било голова, а Матија Динић доводи наш тим у ново вођство у 50. минуту.

Чинило се тада да знатно ослабљени тим Црвене звезде може до изненађења и до мајсторице која би се играла у Београду. Ипак, домаћи су у завршници стигли до потпуног преокрета. Прво су изједначили у 54. минуту, а потом са два гола у последња два минута срушили снове наших хокејаша и освојили титулу шампиона ИХЛ лиге.

Црвено-бели су тако стекли звање вицешампиона регионалног такмичења, а сада се окрећу националном првенству.

ТРИГЛАВ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Крањ – Дворана: Злато поље. Гледалаца: 220. Судије: Грозник, Сној, Бергант, Јаворник. Казне: Триглав 2 минута, Црвена звезда 8 минута.

ТРИГЛАВ: Хафнер, Трелц, Ахачич, Долинар (1ас), А.Подрекар, Претнар (1ас), Рајшар, Бертонцељ 1, Грошељ (1ас), Јенко 1, Поточник (1ас), Шировник, Бошковић (1ас), Горше 1, Кухар, Маркич, Г.Подрекар 1 (1ас), Јазбец, Морел, Павлович, Сопотник, Ветерник. Тренер: Дејан Варл.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Забелин, Чекмарев, Драговић, Гвозденовић, К.Младеновић, Подунавац, Динић 1, Крављанац, М.Младеновић 1, Цвик, Ђинђић (2ас), У.Новаковић, Шаљић. Тренер: Игор Косовић.