Звезда повела у финалу ИХЛ лиге!

66

Хокејаши Црвене звезде савладали су Триглав после продужетка са 4:3 (0:2, 0:0, 3:1, 1:0) у првом мечу финалне серије плеј-офа ИХЛ лиге.

Гости су боље ушли у меч и после првих 20 минута имали су предност од 2:0 головима Аљоше Претнара. У другом делу утакмице није било голова, а Звезда до свог првог гола долази тек на почетку треће трећине када је Лазар Лештарић смањио на 1:2. На сцену онда ступа сјајни Коста Младеновић који доноси изједначење нашем тиму у 45. минуту.

Ипак, хокејаши Триглава поново долазе до вођства преко Долинара десет минута касније. А онда, у самој завршници меча, када су већ сви очекивали да ће се гости радовати, тако није мислио и Коста Младеновић који је својим другим голом 30 секунди пре краја утакмицу увео у продужетке – 3:3.

Своју фантастичну партију Коста је крунисао након три минута продужетка када је забележио хет-трик и донео Звезди веома битну победу и вођство у финалу – 4:3.

Звездини „оклопници“ воде са 1-0 у финалу ИХЛ лиге, а други меч на програму је у среду 27. марта у Крању. Екипа која прва стигне до три победе у серији постаће шампион ИХЛ лиге.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТРИГЛАВ 4:3 (0:2, 0:0, 3:1, 1:0)

Београд – Ледена дворана Пионир. Судије: Сној, Николић, Миклич, Младеновић. Казне: Црвена звезда 2 минута, Триглав 8 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранковић, Степановић, Брадић, Чекмарев, Дегтерев, Динић, Драговић (2ас), Гвозденовић, Крављанац, Лештарић 1, Митровић, К.Младеновић 3, М.Младеновић, У.Новаковић, Пчалин, Подунавац, Шаљић, Шченков, Симић, Синитсин, Цвик, Ђинђић. Тренер: Игор Косовић.

ТРИГЛАВ: Хафнер, Трелц, Ахачич (1ас), Бошковић, Долинар 1, Горше (1ас), Грошељ, Јазбец, Јенко (1ас), Маркич, Морел, Павлович, А.Подрекар, Г.Подрекар, Поточник, Претнар 2, Рајшар (1ас), Шировник. Тренер: Дејан Варл.

Претходни текстКрај велике каријере Немање Бјелице – Бели срећно!
Следећи текстЦрвена звезда – Зенит 1:0 (0:0)